Notowania

wiadomości
01.02.2014 13:09

Łódzkie: Zatrzymano podejrzewanego o atak na Leszka Millera

Sieradzka policja zatrzymała w sobotę 55-latka podejrzewanego o zaatakowanie w piątek wieczorem w Sieradzu przewodniczącego SLD i b. premiera Leszka Millera. Polityk został uderzony foliową torebką napełnioną nieznaną substancją.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sieradzka policja zatrzymała w sobotę 55-latka podejrzewanego o zaatakowanie w piątek wieczorem w Sieradzu przewodniczącego SLD i b. premiera Leszka Millera. Polityk został uderzony foliową torebką napełnioną nieznaną substancją. *

O zatrzymaniu poinformował PAP Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dodał, że policjanci zaraz po zajściu wytypowali 55-lataka jako ewentualnego sprawcę. Mężczyzna nie ma stałego miejsca zamieszkania i jest znany sieradzkiej policji. Teraz prowadzone będą czynności sprawdzające, które pozwolą ustalić, czy to rzeczywiście zatrzymany zaatakował b. premiera.

Do incydentu doszło w piątek wieczorem w Sieradzu. Miller - wraz z innymi politykami SLD - uczestniczył w w koncercie muzyki poważnej. Po zakończeniu koncertu, został nagle zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który uderzył b. premiera w tył głowy foliową torebką napełnioną nieznaną substancją, wykrzykując przy tym coś niezrozumiałego. Po uderzeniu substancja o bardzo nieprzyjemnym zapachu oblała byłego premiera.

Po zdarzeniu lider SLD wrócił do domu, a jego partyjni koledzy złożyli sieradzkiej policji doniesienie o "naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego". Nie wykluczają, że wystąpią o ochronę osobistą dla b. premiera. Z kolei Miller napisał w piątek wieczorem, że "oprócz zniszczonego ubrania nic się nie stało". Premier Tusk zadeklarował, że MSW rozważy ewentualny wniosek o ochronę Millera.

Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (PAP)

jaw/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz