Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotnisko Chopina obsłużyło w lipcu prawie 1,2 mln osób

0
Podziel się

Blisko 1,2 mln osób odprawionych zostało w lipcu br. na warszawskim
Lotnisku Chopina - poinformował w czwartek rzecznik portu Przemysław Przybylski. To o blisko 9
proc. więcej niż w lipcu ub.r. Jest to także najlepszy miesięczny wynik w historii portu.

bErvKGZh

Blisko 1,2 mln osób odprawionych zostało w lipcu br. na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował w czwartek rzecznik portu Przemysław Przybylski. To o blisko 9 proc. więcej niż w lipcu ub.r. Jest to także najlepszy miesięczny wynik w historii portu.

Jak przekazał Przybylski, dotychczas najlepszy wynik miesięczny zanotowany został w lipcu 2012 r. - wówczas na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 1 mln 84 tys. osób. W lipcu bieżącego roku było ich 1 mln 178,7 tys., czyli o 8,7 proc. więcej.

"Ten rekordowy ruch, to w dużej mierze zasługa tanich linii lotniczych: Ryanaira i Wizz Aira, które obsługują u nas blisko 1/4 wszystkich pasażerów" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor portu Michał Marzec.

bErvKGZj

Z danych lotniska wynika, że irlandzki Ryanair obsłużył w lipcu 145,5 tys. pasażerów, a węgierski Wizz Air - 98,5 tys. osób. Obaj przewoźnicy operują na Lotnisku Chopina od 22 grudnia, kiedy to droga startowa lotniska w Modlinie została zamknięta dla samolotów pasażerskich. Po ponownym otwarciu lotniska w Modlinie na początku lipca, Wizz Air poinformował, że zostaje na stałe w warszawskim porcie, a Ryanair ma tam zostać do 26 października.

Od początku tego roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 6,2 mln pasażerów, czyli o 6,2 proc. więcej niż w ciągu siedmiu miesięcy 2012 r. W lipcu w ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 5,5 mln osób (+14,6 proc.), w ruchu krajowym 638 tys. (-35 proc.). W ruchu czarterowym od początku roku obsłużonych zostało 709 tys. osób, o 9,4 proc. mniej niż w ciągu siedmiu miesięcy 2012 r.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2012 r. na lotnisku odprawiono łącznie ponad 9,5 mln pasażerów. (PAP)

aop/ je/

bErvKGZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)