Notowania

modlin
11.09.2012 20:55

Lotnisko w Modlinie. Już 311 tys. pasażerów

W sumie od 15 lipca do 10 września z lotniska skorzystało 311 574 pasażerów. Najwięcej osób przewiózł w sierpniu Wizz Air.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Ponad 311 tys. pasażerów obsłużono w podwarszawskim lotnisku Modlin od początku jego działalności w lipcu do 10 września - poinformowało we wtorek w komunikacie lotnisko. W sierpniu było to ponad 171 tys. podróżnych.

W sumie od 15 lipca do 10 września z lotniska skorzystało 311 574 pasażerów. Najwięcej osób przewiózł w sierpniu Wizz Air - z tą linią podróżowało 126,2 tys. pasażerów, przewoźnik wykonał 822 operacje lotnicze - starty i lądowania. Ryanair przyjął na pokłady swoich samolotów ponad 44,6 tys. pasażerów, wykonał 326 startów i lądowań.

W sierpniu, kiedy w Modlinie dokonano ok. 1 tys. 150 operacji lotniczych, najwięcej pasażerów lotnisko obsłużyło w piątek 17. - 6 tys. 414 pasażerów. Dotychczasowy rekord liczby podróżnych padł w piątek 7 września - 6 tys. 921 osób. Jak podano w komunikacie, w porównaniu z pierwszymi 10 dniami sierpnia, w analogicznym okresie września nastąpił wzrost ruchu pasażerskiego o niecałe 13 proc.

Lotnisko spodziewa się, że do końca roku obsłuży ok. 900 tys. pasażerów. Z lotniska w Modlinie można polecieć do europejskich miast, m.in. Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Budapesztu, Oslo, Londynu, Rzymu, Bolonii, Bristolu, Manchesteru, Frankfurtu, Duesseldorfu, Dublina, Stavanger, Bourgas, Cork, Madrytu, Malmo oraz Goeteborga.

Oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin odbyła się 15 lipca. Koszt wybudowania nowego portu wyniósł ok. 380 mln zł. Lotnisko może przyjmować wszystkie samoloty z kodu C, czyli takie jak Airbus A320 lub Boeing 737, a także mniejsze. Terminal będzie mógł obsłużyć ok. 2 mln pasażerów rocznie.

Lotniskiem zarządza spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Jej udziałowcami są: Agencja Mienia Wojskowego, województwo mazowieckie, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak można dojechać do lotniska w Modlinie Koleje Mazowieckie zmieniły godziny odjazdów pociągów kursujących z i do Modlina.
Nowe lotnisko otwarte. Pokona Okęcie? Od dziś lotnisko w podwarszawskim Modlinie rozpoczyna obsługę regularnych rejsów.
Lądował pierwszy samolot na nowym lotnisku Dziś odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Koszt wybudowania nowego portu wyniósł ok. 380 mln zł.
Tagi: modlin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz