Notowania

wybory
03.10.2010 03:57

Łotwa: Jedność prowadzi w wyborach, wg. wstępnych wyników

Po przeliczeniu głosów z 90 proc. lokali, w wyborach parlamentarnych na Łotwie prowadzi rządzący centro-prawicowy blok Jedność. Drugie miejsce zajmuje Centrum Zgody, popierane przez mniejszość rosyjską - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę Centralna Komisja Wyborcza.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po przeliczeniu głosów z 90 proc. lokali, w wyborach parlamentarnych na Łotwie prowadzi rządzący centro-prawicowy blok Jedność. Drugie miejsce zajmuje Centrum Zgody, popierane przez mniejszość rosyjską - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę Centralna Komisja Wyborcza. *

Po przeliczeniu głosów w 914 z 1013 lokali wyborczych prowadzi Jedność premiera Valdisa Dombrovskisa z 30,73 proc. głosów. Centrum Zgody zdobyło 24,68 proc. głosów, zaś centro-prawicowa Unia Zielonych i Związku Rolników - 20,43 proc.

Na partię O Lepszą Łotwę głosowało 7,73 proc. wyborców, a na Ojczyznę i Wolność - Łotewską Partię Konserwatywną - 7,53 proc. wyborców. Do nowego parlamentu nie wejdzie prorosyjskie ugrupowanie O Prawach Człowieka we Wspólnej Łotwie, na które oddało swe głosy zaledwie 1,39 proc. wyborców. (PAP)

7323783

Tagi: wybory, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz