Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
29.09.2007 14:27

LPR: w przyszłym Sejmie ulga prorodzinna dla najuboższych

Ulga prorodzinna powinna przysługiwać rolnikom, osobom biednym - powiedział na sobotniej konferencji prasowej lider LPR Roman Giertych. Zapowiedział, że zaraz po wyborach Liga wniesie pod obrady Sejmu projekt ustawy umożliwiającej przyznanie ulg prorodzinnych dla najuboższych grup społecznych, nierozliczających się z podatku dochodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ulga prorodzinna powinna przysługiwać rolnikom, osobom biednym - powiedział na sobotniej konferencji prasowej lider LPR Roman Giertych. Zapowiedział, że zaraz po wyborach Liga wniesie pod obrady Sejmu projekt ustawy umożliwiającej przyznanie ulg prorodzinnych dla najuboższych grup społecznych, nierozliczających się z podatku dochodowego. *

Sejm pod koniec kadencji uchwalił nowelizację ustawy o podatku PIT, na mocy której osoby mające dzieci będą mogły odliczyć od podatku prawie 1200 zł na każde dziecko.

"Taką samą zasadę sprawiedliwości powinno się zastosować wobec osób, które z takiej ulgi podatkowej nie skorzystają, gdyż rozliczają się inny sposób" - powiedział Giertych.

Szef LPR wyjaśnił, że ulga prorodzinna powinna dotyczyć rolników rozliczających się podatkiem rolnym i rodzin wielodzietnych, które z powodu bardzo niskich dochodów nie rozliczają się z podatku PIT.

"Byłoby niesprawiedliwością pomijać w systemie pomocy takie grupy społeczne jak rolnicy czy osoby ubogie" - podkreślił Giertych.

LPR chce, aby taka forma ulgi obowiązywała od 1 stycznia 2008 roku. (PAP)

ama/ mag/

Tagi: sejm, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz