Notowania

korupcja
24.09.2010 17:13

Lubelski komendant straży pożarnej podejrzany o korupcję

# dochodzi inf. o zawieszeniu w czynnościach lubelskiego komendanta i wszczęciu postępowania dyscyplinarnego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o zawieszeniu w czynnościach lubelskiego komendanta i wszczęciu postępowania dyscyplinarnego #

24.09. Lublin (PAP) - Zarzut przyjęcia 12 tys. zł łapówek postawił w piątek prokurator lubelskiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej Tadeuszowi D. O pomocnictwo w korupcji podejrzany jest też emerytowany oficer tej jednostki - Ryszard S.

"Przestępstwo zarzucone podejrzanemu związane jest z przyjmowaniem korzyści majątkowych w kwocie 12 tys. zł w zamian za zlecanie usług podmiotom zewnętrznym na rzecz Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie" - powiedziała prokurator Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Rzecznik Komendy Głównej PSP Paweł Frątczak poinformował PAP, że komendant główny PSP podjął w piątek decyzję o zawieszeniu w czynnościach służbowych lubelskiego komendanta straży pożarnej i powierzeniu jego obowiązków dotychczasowemu zastępcy starszemu brygadierowi Zbigniewowi Czępińskiemu.

"Jednocześnie wszczęta została procedura dyscyplinarna w stosunku do lubelskiego komendanta wojewódzkiego" - zaznaczył Frątczak.

Lubelski komendant wojewódzki PSP, 53-letni starszy brygadier Tadeusz D., został zatrzymany przez CBA w czwartek w Białymstoku, gdzie przebywał służbowo. "Czynności wykonywane przez agentów CBA przebiegły spokojnie, z poszanowaniem munduru polskiego strażaka" - zapewnił rzecznik CBA Jacek Dobrzyński w wydanym w piątek komunikacie.

Komendant został przewieziony do Lublina i w piątek przesłuchany w lubelskiej prokuraturze.

W tej samej sprawie w czwartek został zatrzymany emerytowany oficer lubelskiej jednostki straży, 52-letni starszy kapitan Ryszard S. Do 1 sierpnia tego roku był on rzecznikiem prasowym lubelskiej komendy wojewódzkiej PSP. Prokuratura postawiła mu zarzut pomocnictwa w przyjmowaniu korzyści majątkowych.

Wobec Ryszarda S. zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Prokuratura nie ujawnia żadnych innych szczegółów sprawy. Prok. Kępka powiedziała, że śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych, w związku z którym zostali zatrzymani obaj oficerowie straży pożarnej, lubelska Prokuratura Okręgowa prowadzi od 3 sierpnia tego roku.

Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji co do środka zapobiegawczego wobec Tadeusza D. Ma na to czas do soboty, do godz. 16. (PAP)

ren/ wkr/ bk/

Tagi: korupcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz