Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: 10-latek zginął prawdopodobnie od wybuchu niewypału

0
Podziel się

#
dochodzi m.in. informacja o stanie zdrowia dziewczynki
#

bEhdaEXp

# dochodzi m.in. informacja o stanie zdrowia dziewczynki #

22.03. Lublin (PAP) - 10-latek zginął we wtorek na polu w Końskowoli (Lubelskie) prawdopodobnie na skutek eksplozji znalezionego przez niego niewybuchu. 9-letnia siostra chłopca jest w ciężkim stanie - poinformowała policja.

"Nie wiadomo dokładnie, co wybuchło. Przypuszczamy, że był to jakiś niewypał. Na miejscu pracują saperzy" - powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach Waldemar Łazuga.

bEhdaEXr

Do tragedii doszło po południu. Rodzeństwo było na polu z matką. Kobieta pracowała w polu, a dzieci bawiły się nieopodal.

Na skutek wybuchu 10-letni chłopiec zginął na miejscu. Dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Lekarze walczą o życie dziecka.

"Jej stan jest bardzo ciężki. Dziecko jest nieprzytomne, ma urazy wielonarządowe" - powiedziała rzeczniczka szpitala Agnieszka Osińska.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia trwają oględziny, pracują m.in. specjaliści od materiałów wybuchowych. (PAP)

bEhdaEXx

ren/ abr/

bEhdaEXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)