Notowania

wyrok
14.02.2009 11:48

Lubelskie: Kilka godzin po wyroku diler ponownie zatrzymany z narkotykami

Blisko 2 tys. porcji narkotyków wieźli w samochodzie dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję w Lublinie. Jeden z nich kilka godzin wcześniej został skazany na karę więzienia w zawieszeniu za rozprowadzanie narkotyków - poinformowała w sobotę policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Blisko 2 tys. porcji narkotyków wieźli w samochodzie dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję w Lublinie. Jeden z nich kilka godzin wcześniej został skazany na karę więzienia w zawieszeniu za rozprowadzanie narkotyków - poinformowała w sobotę policja. *

Dwaj mieszkańcy Zamościa - 20-letni Tomasz L. i 26-letni Michał J. - zostali zatrzymani w Lublinie po pościgu, który policja podjęła za nimi, gdy nie zatrzymali się do kontroli.

"W samochodzie, którym jechali, funkcjonariusze znaleźli 800 porcji marihuany, 1000 porcji amfetaminy oraz 10 porcji kokainy. Narkotyki ukryte były pod siedzeniem. Ich łączna czarnorynkowa wartość to prawie 40 tys. zł" - powiedział Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Według ustaleń policji obaj zatrzymani mężczyźni zajmowali się rozprowadzaniem narkotyków - głównie wśród młodzieży na dyskotekach - oraz organizowaniem siatki dilerskiej na Lubelszczyźnie.

"20-letni Tomasz L. kilka godzin przed zatrzymaniem, wyszedł z rozprawy sądowej, gdzie został skazany na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za udzielanie narkotyków" - dodał Arciszewski.

Zatrzymani - jak ustalili policjanci - zaopatrywali się w narkotyki u 24-letniego Dariusza S., mieszkającego pod Warszawą. "Mężczyzna ten także został zatrzymany. Był już notowany za przestępstwa narkotykowe" - zaznaczył Arciszewski.

W sobotę wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni będą przesłuchiwani przez prokuratora.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 8 lat więzienia.

Policja określa sprawę jako rozwojową i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.(PAP)

ren/ mhr/

Tagi: wyrok, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz