Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatrzymanie
02.09.2006 12:37

Lubelskie: Kolejne zatrzymania w sprawie włamania do magazynu celnego

Trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w kwietniu ub. roku włamała się do magazynu celnego w Chełmie (Lubelskie) i ukradła papierosy wartości 4,5 mln zł, zatrzymała lubelska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w kwietniu ub. roku włamała się do magazynu celnego w Chełmie (Lubelskie) i ukradła papierosy wartości 4,5 mln zł, zatrzymała lubelska policja.

Podejrzani, to 35-letni Jarosław K., 32-letni Mariusz W. oraz 55- letni Roman S. ps. Bandziorek. Zatrzymań dokonano w Krakowie, Radomiu i Lublinie - poinformował w sobotę na konferencji prasowej rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Podejrzani mężczyźni zostali aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia. "Oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mają zarzuty udziału w kradzieży z włamaniem do pomieszczeń magazynowych urzędu celnego" - dodał prokurator lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej Andrzej Jeżyński.

Do włamania i kradzieży ponad miliona paczek papierosów doszło 2 kwietnia ub. roku. Według dotychczasowych ustaleń, tego dnia pod magazyn podjechały trzy tiry, do których sprawcy załadowywali papierosy przy pomocy wypożyczonego od sąsiedniej firmy wózka widłowego. Dwaj z nich ubrani byli w mundury celników. Prawdopodobnie otworzyli magazyn oryginalnymi kluczami i znali kody zabezpieczeń. Załadunek papierosów trwał kilka godzin. Podczas kradzieży nie włączył się alarm. "Wszystko wyglądało na legalny wywóz papierosów z magazynu" - dodał Wójtowicz.

Jednym z podejrzanych w tej sprawie jest zatrzymany w maju kierownik Oddziału Celnego w Chełmie (Lubelskie) 40-letni Dariusz D. Prokurator zarzuca mu udostępnienie sprawcom kradzieży: kodów systemu alarmowego, kluczy do magazynu, mundurów celników, co umożliwiło wywiezienie papierosów bez przeszkód.

W sumie dotychczas w tej sprawie zatrzymano 11 osób. Część z nich odpowie przed sądem za paserstwo. Według prokuratury i policji grupa przestępcza, była dobrze zorganizowana. Działała na terenie Chełma, Radomia i Warszawy.

Zatrzymany w Lublinie Roman S., według prokuratury, brał udział w kradzieży przebrany za celnika. Jarosław K. zatrzymany w Krakowie podejrzany jest o organizowanie zbytu skradzionych papierosów na teren województwa mazowieckiego. Zatrzymany w Radomiu Mariusz W. uczestniczył w przeładowywaniu papierosów do tirów w czasie włamania do magazynu w Chełmie.

Część skradzionych papierosów - o wartości ok. pół miliona zł - odzyskano podczas zatrzymania w kwietniu ub. roku jednego z podejrzanych o włamanie - Marcina B. "Część skradzionych papierosów marek nieznanych na polskim rynku została spalona. Sprawdzamy, co się stało z pozostałą częścią towaru" - dodał Jeżyński.

Policja i prokuratura określa sprawę jako rozwojową i zapowiada kolejne zatrzymania. (PAP)

ren/ krf/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz