Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: Ksiądz zatrzymany pod zarzutem molestowania dziewczynki

0
Podziel się:

15.2.Lublin (PAP) - 38-letni ksiądz Mirosław W. z Trawnik
(Lubelskie) zatrzymany został w środę pod zarzutem seksualnego
molestowania nieletniej. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego
aresztowanie - poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej w
Świdniku Beata Wiraszka-Bereza.

bEJvYIsB

15.2.Lublin (PAP) - 38-letni ksiądz Mirosław W. z Trawnik (Lubelskie) zatrzymany został w środę pod zarzutem seksualnego molestowania nieletniej. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie - poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej w Świdniku Beata Wiraszka-Bereza.

Do aktów molestowania 12-letniej dziewczynki miało dojść przed trzema laty na plebanii w Trawnikach. Dopiero ostatnio powiadomili o tym organa ścigania rodzice dziecka. "To było kilka incydentów" - powiedziała PAP Wiraszka-Bereza.

Ksiądz nie przyznaje się do winy. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie go na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

bEJvYIsD

Jak poinformował rzecznik metropolity lubelskiego ks. Mieczysław Puzewicz, ksiądz podejrzany o molestowanie seksualne od sierpnia ubiegłego roku jest na urlopie zdrowotnym. "Od tego czasu nie pełni obowiązków duszpasterskich" - powiedział ks. Puzewicz.

"Zależy nam na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy. Czekamy na ustalenia prokuratury i sądu, i wtedy podejmiemy stosowne decyzje" - dodał. (PAP)

kop/ plo/

bEJvYIte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)