Notowania

wypadek
04.10.2008 12:42

Lubelskie: Linia kolejowa Lublin-Chełm zablokowana po wypadku

Ruch kolejowy na trasie Lublin-Chełm został w sobotę zablokowany po wykolejeniu się w Świdniku sześciu wagonów pociągu towarowego. Nikomu nic się nie stało.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ruch kolejowy na trasie Lublin-Chełm został w sobotę zablokowany po wykolejeniu się w Świdniku sześciu wagonów pociągu towarowego. Nikomu nic się nie stało. *

"Dla pasażerów uruchomiona została komunikacja zastępcza. Pociągi towarowe będą musiały poczekać, aż udrożnione zostaną tory" - poinformowała PAP rzeczniczka Zakładu Linii Kolejowych PKP w Lublinie, Barbara Rejmak.

Kolejarze szacują, że linia może być zablokowana nawet do wieczora. "Na miejsce został już sprowadzony specjalny sprzęt, który służy do wstawiania wagonów z powrotem na tory. Cała akcja może potrwać nawet do ośmiu godzin" - oceniła Rejmak.

Do wypadku doszło ok. godz. 10. Wykoleiły się wagony pociągu jadącego ze Skarżyska do Chełma - dwa puste, trzy załadowane drewnem oraz cysterna z cementem. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, bada je specjalna komisja. Maszynista był trzeźwy. (PAP)

ren/ pz/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz