Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: Na lotnisko w Świdniku będzie można dojechać koleją

0
Podziel się

Spółka PKP PLK podpisała w czwartek umowę z Przedsiębiorstwem Automatyki i
Telekomunikacji w Lublinie na budowę ponad 2 km torów kolejowych ze stacji Świdnik k. Lublina do
terminala powstającego lotniska. Inwestycja będzie kosztowała przeszło 2 mln zł.

bEhXRNsl

Spółka PKP PLK podpisała w czwartek umowę z Przedsiębiorstwem Automatyki i Telekomunikacji w Lublinie na budowę ponad 2 km torów kolejowych ze stacji Świdnik k. Lublina do terminala powstającego lotniska. Inwestycja będzie kosztowała przeszło 2 mln zł.

Umowa dotyczy opracowania dokumentacji projektowej oraz budowy torów i urządzeń sterowania ruchem - poinformowała w czwartek rzeczniczka oddziału PLK w Lublinie Małgorzata Kwiatkowska.

Termin zakończenia prac związanych z ułożeniem nowego toru wyznaczono na wrzesień przyszłego roku. Koszty w 85 proc. mają być sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

bEhXRNsn

Trwa już modernizacja przystanku kolejowego Lublin-Północ oraz stacji w Świdniku - potrzebnych do uruchomienia połączenia z portem lotniczym. Na obu stacjach będą przebudowane perony i przejścia podziemne, powstaną usprawnienia dla niepełnosprawnych. Nowy kształt uzyskają układy torów, będą też nowe urządzenia do sterowania ruchem pociągów. Na ten cel przeznaczono 15,5 mln zł.

Port lotniczy w Świdniku ma być gotowy do końca przyszłego roku. Do jego terminala mają wjeżdżać szynobusy. Kolej zapowiada, że podróż pociągiem z Lublina na lotnisko będzie trwała kilkanaście minut krócej niż samochodem. (PAP)

kop/ amac/ gma/

bEhXRNsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)