Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: Nie było lekcji w 10 szkołach; w piątek nie będzie w 29

0
Podziel się

W 10 szkołach województwa lubelskiego odwołano zajęcia w czwartek. W piątek
lekcji nie będzie w 29 szkołach. Powodem są przede wszystkim opady śniegu, które utrudniają dowóz
uczniów do szkół.

bEgleoWd

W 10 szkołach województwa lubelskiego odwołano zajęcia w czwartek. W piątek lekcji nie będzie w 29 szkołach. Powodem są przede wszystkim opady śniegu, które utrudniają dowóz uczniów do szkół.

Jak poinformowała w czwartek PAP wizytator Katarzyna Fik z lubelskiego kuratorium oświaty, w różne dni tygodnia - od poniedziałku do piątku - zajęcia odwołano łącznie w 77 szkołach na Lubelszczyźnie. W ponad 40 szkołach zawieszenie lekcji dotyczyło wtorku i środy.

Powodem zawieszenia zajęć jest przede wszystkim problem z dowiezieniem uczniów do szkół oraz niska frekwencja. Jak podkreśliła Fik, w pierwsze dni tygodnia trudności w dotarciu uczniów do szkół spowodowane były silnymi mrozami, obecnie przyczyną są opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne.

bEgleoWf

W czwartek lekcje nie odbyły się w 10 placówkach, w piątek nie będzie ich w 29 szkołach - m.in. w Tomaszowicach, Czerniczynie, Mienianach, Wojciechowie, Jastkowie, Piaskach, Rokitnie, Grabowcu.

Dyrekcje szkół w Niedzieliskach i Wielączy Kolonii poinformowały kuratorium o odwołaniu lekcji także w poniedziałek 1 lutego.

Dyrekcja szkoły może zawiesić zajęcia z powodu trudnych warunków atmosferycznych, ale powinna o tym powiadomić kuratorium, a odwołane lekcje muszą być odpracowane w innym terminie. Część placówek już wyznaczyła na odrabianie zajęć wybrane soboty w lutym i w marcu.

Jak przypomniała Fik, zawieszenie lekcji nie oznacza zamknięcia szkół. W placówkach mają być obecni nauczyciele i będą się zajmować uczniami, którzy do szkoły przyjdą. (PAP)

bEgleoWl

ren/ bk/

bEgleoWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)