Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
granica
23.12.2007 11:09

Lubelskie: Pierwszy przemyt narkotyków przez otwarte granice - udaremniony

Przywiezione z Holandii narkotyki o wartości prawie 200 tys. zł znaleźli funkcjonariusze CBŚ w samochodzie 20- letniego Michała S. zatrzymanego w Bogucinie pod Lublinem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przywiezione z Holandii narkotyki o wartości prawie 200 tys. zł znaleźli funkcjonariusze CBŚ w samochodzie 20- letniego Michała S. zatrzymanego w Bogucinie pod Lublinem. *

"To pierwszy przemyt narkotyków udaremniony po wejściu Polski do strefy Schengen dzięki wspólnej akcji CBŚ w Chełmie, Izby Celnej w Białej Podlaskiej oraz Prokuratury Okręgowej w Lublinie" - powiedziała w niedzielę Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego lubelskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Michał S. zatrzymany został w piątek dzięki informacjom operacyjnym funkcjonariuszy CBŚ w Chełmie. W jego oplu omedze, w skrytce urządzonej w dodatkowym zbiorniku na paliwo, znaleziono prawie 5,5 kg marihuany oraz 5 tys. sztuk tabletek ekstazy o łącznej wartości blisko 200 tys. zł.

Według ustaleń śledczych mężczyzna, mieszkaniec Chełma, przywiózł narkotyki z Holandii pierwszego dnia po wejściu Polski do strefy Schengen. "Zapewne liczył na to, że po zniesieniu kontroli na granicach, uda mu się wprowadzić narkotyki na polski rynek" - dodała Laszczka-Rusek.

Michał S. nie był wcześniej karany. W sobotę został doprowadzony do prokuratury. Za przemyt narkotyków grozi mu do 15 lat więzienia. Zabezpieczony został jego samochód o wartości około 18 tys. zł oraz pieniądze w kwocie 16 tys. zł.

Według policji ta sprawa ma charakter rozwojowy i wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań. (PAP)

kop/ mag/

Tagi: granica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz