Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: Powodzianie z Wilkowa poparli obecnego wójta

0
Podziel się

Urzędujący wójt gminy Wilków (Lubelskie) - zalanej dwukrotnie w tym roku
przez wody z wezbranej Wisły - Grzegorz Teresiński w pierwszej turze wygrał wybory na następną
kadencję. Jak mówi, prawie nie prowadził kampanii wyborczej, bo miał dużo pracy.

bEiLkDIR

Urzędujący wójt gminy Wilków (Lubelskie) - zalanej dwukrotnie w tym roku przez wody z wezbranej Wisły - Grzegorz Teresiński w pierwszej turze wygrał wybory na następną kadencję. Jak mówi, prawie nie prowadził kampanii wyborczej, bo miał dużo pracy.

"Nie było jeszcze za bardzo czasu świętować zwycięstwa. Wciąż są jakieś sprawy do załatwienia, głównie w związku z odbudową po powodzi i pozyskiwaniem dotacji" - powiedział PAP Teresiński. Będzie to jego czwarta kadencja jako wójta gminy Wilków.

Na Teresińskiego zagłosowało 1605 osób, co dało mu 66,1 proc. poparcia. Na drugim miejscu była kandydatka PSL Justyna Kowalewska, która uzyskała 22,49 proc. głosów, na trzecim - kandydat SLD Jan Gil, na którego głosowało 10,34 proc. wyborców. Kandydat PO Mikołaj Solis otrzymał 1,07 proc. głosów.

bEiLkDIT

Frekwencja w gminie Wilków wyniosła 62,2 proc.

Teresiński nie należy do żadnej partii politycznej. Jak ujawnił, w kampanii z kilku środowisk politycznych otrzymywał propozycje poparcia, ale z nich nie skorzystał.

"Typowo politycznych działań w kampanii nie prowadziłem. Rozwiesiliśmy parę plakatów, aby była informacja, że kandyduję, bo pojawiały się plotki, że wójt odchodzi" - dodał żartobliwie.

Pytany o źródło swego sukcesu odpowiedział, że podstawą jest "tytaniczna praca", ale ważna jest też determinacja, konsekwencja i ciągłość działań. Jak dodał, tegoroczne powodzie spowodowały, że tej pracy było jeszcze więcej. Każdego dnia wciąż przychodzą do niego ludzie - nieraz około trzydziestu interesantów - z rozmaitymi sprawami, głównie dotyczącymi skutków powodzi. "Nie miałem w tym roku ani tygodnia urlopu" - powiedział.

bEiLkDIZ

Teresiński podkreśla, że najważniejsze zadanie teraz to "dokończenie inwestycji popowodziowych" m.in. odbudowy dróg. "Wciąż trzeba dreptać, szukać pieniędzy i planować działania na przyszłość" - dodał.

W poprzednich wyborach samorządowych Teresiński także wygrał w pierwszej turze uzyskując ponad 53 proc. głosów wyborców.

Teresiński ma 40 lat. Jest absolwentem wydziału politologii i nauk społecznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował m.in. w urzędzie skarbowym w Opolu Lubelskim i Izbie Skarbowej w Lublinie. Wójtem gminy Wilków jest nieprzerwanie od 2000 r.(PAP)

ren/ mok/ jbr/

bEiLkDJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)