Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: Prokurator oskarżony o nieumyślną utratę broni

0
Podziel się:

Prokurator Robert B. z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, którego pistolet
zniknął w 2006 r. w niewyjaśnionych okolicznościach, został oskarżony o nieumyślną utratę broni.

bEKakHnp

Prokurator Robert B. z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, którego pistolet zniknął w 2006 r. w niewyjaśnionych okolicznościach, został oskarżony o nieumyślną utratę broni.

"Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy wpłynął w czwartek do Sądu Rejonowego w Lublinie" - powiedział rzecznik lubelskiego sądu okręgowego Artur Ozimek.

Prokurator Robert B. został oskarżony o to, że nie przechowywał swojej broni, pistoletu Glock z amunicją, w zamkniętej kasecie bądź sejfie, przez co doprowadził do jej utraty i możliwości dostania się w niepowołane ręce. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę grzywny, ograniczenia wolności albo do roku więzienia.

bEKakHnr

Utrata broni została zauważona 14 lutego 2006 r., w dniu, w którym Robert B. objął stanowisko szefa Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Obecnie jest jednym z prokuratorów tej jednostki. Robert B. odmówił składania wyjaśnień.

W marcu ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Świdnicy umorzyła śledztwo w sprawie kradzieży broni Roberta B. z powodu niewykrycia sprawcy. Jak wyjaśniała wtedy świdnicka prokuratura, nie udało się wyjaśnić przebiegu i okoliczności kradzieży. Lubelska prasa pisała, że pistolet prawdopodobnie ukradziono z gabinetu Roberta B. podczas egzaminu aplikantów.

Świdnicka prokuratura nie potwierdziła tej wersji. "Jedną z prawdopodobnych wersji jest ta, według której do kradzieży broni miało dojść w gabinecie Prokuratora Apelacyjnego w Lublinie. Jednak równie prawdopodobne są inne wersje, zakładające, iż przestępstwo miało zaistnieć poza budynkiem prokuratury" - napisała w odpowiedzi na artykuł prasowy rzeczniczka świdnickiej prokuratury Ewa Ścierzyńska. (PAP)

kop/ itm/

bEKakHnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)