Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: Samorząd wprowadza w szkołach więcej godzin matematyki

0
Podziel się:

Władze samorządowe Zamościa (Lubelskie)
wprowadzają od 15 października większą liczbę godzin matematyki
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Władze samorządowe Zamościa (Lubelskie) wprowadzają od 15 października większą liczbę godzin matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Środki na dodatkowe zajęcia, 150 tys. zł, pochodzić będą z budżetu miasta - poinformował PAP rzecznik zamojskiego magistratu Karol Garbuła.

Wprowadzenie dodatkowych godzin z matematyki dla uczniów z terenu miasta Zamościa ma odpowiednio wcześniej przygotować ich do matury obowiązkowej z tego przedmiotu w 2010 roku - wyjaśnił Garbuła.

Projekt zakłada dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego o profilu humanistycznym i biologicznym zwiększenie liczby godzin matematyki odpowiednio po 1 i 2 godziny tygodniowo, uczniom liceów profilowanych klas pierwszych - o 1 godzinę tygodniowo, klas drugich - o 2 godziny tygodniowo, uczniom techników klas drugich - 1 godzinę tygodniowo, a klas trzecich - o 2 godziny tygodniowo.

Marian Szostak z Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie uznał pomysł wprowadzenia dodatkowych zajęć z matematyki za dobry.

"Z sygnałów, jakie dotarły do delegatury z Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że resort planuje podobne zmiany. Dyrektorzy i rady pedagogiczne będą mogły zwiększać liczbę godzin matematyki w szkołach, ale kosztem innych przedmiotów, dlatego pomysł władz samorządowych Zamościa wydaje się trafiony" - powiedział Szostak.

Od 2010 r. obowiązkowa część matury będzie dla każdego ucznia wyglądała tak samo: język polski (poziom podstawowy) - egzamin pisemny i ustny, język obcy (poziom podstawowy) - pisemny i ustny, matematyka (poziom podstawowy) - pisemny. Ewentualne egzaminy na poziomie rozszerzonym uczeń będzie mógł zdawać w części dodatkowej matury. (PAP)

jbn/ hes/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)