Notowania

wartość
15.06.2009 17:00

Lubelskie: Udaremniony przemyt papierosów wartości 2 mln zł

Przemyt papierosów wartości ok. 2 mln zł udaremnili celnicy i straż graniczna w poniedziałek na przejściu kolejowym w Ukrainą w Hrubieszowie (Lubelskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przemyt papierosów wartości ok. 2 mln zł udaremnili celnicy i straż graniczna w poniedziałek na przejściu kolejowym w Ukrainą w Hrubieszowie (Lubelskie). *

"Papierosy były w trzech wagonach z glinką, która miała trafić do przedsiębiorstwa pod Kielcami. Tylko w jednym znaleziono blisko 87 tys. paczek. Trwa rozładowywanie kolejnych dwóch wagonów, może w nich być nawet 200 tys. paczek" - powiedział PAP Marcin Czaja z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Wagony z kontrabandą były w składzie pociągu towarowego z Ukrainy, relacji Włodzimierz Wołyński - Hrubieszów. Skład liczył kilkadziesiąt wagonów, załadowane były one m.in. drzewem, węglem, trocinami.

"Papierosy ukryte były w tekturowych krążkach z drewnianym stelażem. Krążki zapakowane były w jutowe worki i przysypane workami z ładunkiem glinki. W jednym wagonie znaleziono 108 takich krążków, w każdym po 80 kartonów papierosów. Ich szacunkowa wartość to ok. 700 tys. zł" - powiedział rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Wójcik.

Celnicy i straż graniczna przypuszczają, że w pozostałych dwóch wagonach może być podobna ilość papierosów. Rozładunek wagonów odbywa się przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Według celników i straży granicznej papierosy prawdopodobnie miały trafić do Europy Zachodniej. (PAP)

ren/ itm/ jbr/

Tagi: wartość, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz