Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: W dwóch szpitalach podpisano porozumienia; strajkuje 13 placówek

0
Podziel się:

Dyrekcje Szpitala Kolejowego w Lublinie i
szpitala w Międzyrzecu Podlaskim podpisały w czwartek porozumienia
z komitetami strajkowymi. Od piątku te szpitale będą pracować
normalnie; nadal strajkuje 13 placówek. Strajkujący domagają się
podwyżek płac.

Dyrekcje Szpitala Kolejowego w Lublinie i szpitala w Międzyrzecu Podlaskim podpisały w czwartek porozumienia z komitetami strajkowymi. Od piątku te szpitale będą pracować normalnie; nadal strajkuje 13 placówek. Strajkujący domagają się podwyżek płac.

Jak poinformował PAP przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w regionie Janusz Spustek, "zarówno w Szpitalu Kolejowym jak i w Międzyrzecu dyrekcje zgodziły się na 30- procentową podwyżkę płac rozłożoną na dwa etapy, część od razu, a część od października".

Wcześniej podobne porozumienia kończące strajki podpisano m.in. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym i Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

"Trwają rozmowy w niektórych strajkujących szpitalach. Lekarze idą na ustępstwa, mam nadzieję, że dyrekcje pozostałych placówek zgodzą się na nasze postulaty" - dodał Spustek.

W Lublinie strajk kontynuują dwa szpitale - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny i Szpital im. Jana Bożego oraz Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna. Strajk trwa także w szpitalach w Lubartowie, Kraśniku, Janowie Lubelskim, Parczewie, Radzyniu Podlaskim, Krasnymstawie, Chełmie, Bychawie, Zamościu i Puławach.

Strajki absencyjne w szpitalach na Lubelszczyźnie rozpoczęły się 15 maja i są bezterminowe. Strajkujące placówki pracują tak jak w dni świąteczne. Na oddziałach jest jedynie obsada dyżurna, odwołane zostały planowe operacje, nieczynne są przychodnie przyszpitalne. Lekarze domagają się 30-proc. podwyżki płac natychmiast i podwojenia zarobków w roku przyszłym. (PAP)

kop/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)