Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zabójstwo
13.01.2007 16:42

Lublin: 17-latkowie podejrzani o usiłowanie zabójstwa

(dochodzi inf. o wnioskach o areszt i zarzutach postawionych dziewczynie)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o wnioskach o areszt i zarzutach postawionych dziewczynie)

13.1.Lublin (PAP) - Zarzuty usiłowania zabójstwa postawiła w sobotę lubelska prokuratura dwóm 17-latkom Konradowi N. i Pawłowi N. podejrzanym o pobicie i zranienie nożem mężczyzny, który w autobusie zwrócił uwagę dziewczynie jadącej w ich towarzystwie. Ich koleżanka 17-letnia Aleksandra P. jest podejrzana o udział w pobiciu.

"Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Konrada N. i Pawła N. Obu przedstawiono także zarzuty udziału w pobiciu" - poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie Andrzej Lepieszko. Podejrzani 17-latkowie są już znani policji, wcześniej popełniali przestępstwa.

Wobec Aleksandry P. prokurator zastosował dozór policyjny.

Do napaści na 21-letniego mieszkańca Lublina doszło w czwartek późnym wieczorem w autobusie komunikacji miejskiej. Jak ustaliła policja, zwrócił on uwagę jednej z dziewczyn; chodziło o to, by przesunęła nogi z przejścia. Dziewczyna odpowiedziała wulgarnie i doszło do kłótni, a potem grupa nastolatków za mężczyzną wysiadła z autobusu i napadła na niego.

Jeden z napastników zadał mu siedem ciosów nożem - w okolice klatki piersiowej i brzucha. 21-latek trafił do szpitala, przeszedł operację, jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

Policję tuż po zdarzeniu zawiadomił anonimowy mężczyzna. Niedługo potem zatrzymano pięcioro nastolatków podejrzewanych o dokonanie napaści, czworo z nich było nietrzeźwych. Dwie dziewczyny, 16- letnia Katarzyna O. oraz siostra Aleksandry P. 15-letnia Nina P., po przesłuchaniu zostały zwolnione. Jak zaznaczył prokurator ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Policja zaapelowała o zgłaszanie się świadków tego wydarzenia, którzy mogą pomóc w ustaleniu wszystkich jego okoliczności. (PAP)

ren/ ls/

Tagi: zabójstwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz