Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: Akt oskarżenia ws. napaści na patrol policji

0
Podziel się

O napaść na funkcjonariuszy policyjnego patrolu oraz ich znieważanie
oskarżyła prokuratura sześcioro mieszkańców Lublina. Napastnicy bili i wyzwali dwoje policjantów
podczas ich interwencji ws. awanturujących się nietrzeźwych osób.

bEricxKd

O napaść na funkcjonariuszy policyjnego patrolu oraz ich znieważanie oskarżyła prokuratura sześcioro mieszkańców Lublina. Napastnicy bili i wyzwali dwoje policjantów podczas ich interwencji ws. awanturujących się nietrzeźwych osób.

"Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód" - poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Oskarżeni - pięciu mężczyzn i kobieta - są wieku od 18 do 44 lat. Według prokuratury pięcioro z nich, działając wspólnie i w porozumieniu, bili i kopali po całym ciele policjantów oraz znieważyli ich, wyzywając wulgarnymi słowami. Chcieli w ten sposób zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od legitymowania Kamila P., którego z kolei prokurator oskarżył o nakłanianie pozostałych do dokonania napaści na policjantów i również o znieważenie funkcjonariuszy.

bEricxKf

Do napaści na policjantów doszło w maju na ul. Turystycznej w Lublinie. Patrol policji - policjantka i policjant - przyjechał tam wieczorem wezwany przez mieszkańców, którzy zgłosili, że kilku mężczyzn pije alkohol, hałasuje i zaczepia mieszkańców.

Pod wskazanym adresem policjanci zauważyli kilka osób pijących alkohol i rozpoczęli ich legitymowanie. Jeden z legitymowanych, 23-letni Kamil P., został poproszony do radiowozu i wtedy zaczął wyzywać policjantów i krzyczał do pozostałych: "pomóżcie, zabierają mnie!". Policjantów otoczyła grupa osób, które zachowywały się wobec nich agresywnie.

"Jeden z oskarżonych uderzył policjanta pięścią w twarz, a kiedy ten upadł, był kopany po całym ciele. Kiedy policjantka użyła gazu, również ją przewrócono i kopano. Zdarzenie miało przebieg dynamiczny, napastnicy byli bardzo agresywni" - dodała Syk-Jankowska.

Dwójka pobitych funkcjonariuszy trafiła do szpitala i po badaniu została zwolniona do domu; odnieśli ogólne obrażenia.

bEricxKl

Większość oskarżonych to osoby bezrobotne. Najstarszy, Sławomir Sz., był już wcześniej karany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Wszyscy oskarżeni są aresztowani. Trzech z nich przyznało się do winy i złożyło wyjaśnienia. Troje pozostałych nie przyznaje się do zarzucanych im czynów. Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia. (PAP)

ren/ itm/

bEricxKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)