Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: Dziękczynienie za beatyfikację w dzień urodzin Jana Pawła II

0
Podziel się

Nuncjusz apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore będzie przewodniczył w
środę w Lublinie uroczystej mszy św. dziękczynnej za beatyfikację papieża Jana Pawła II.
Zaplanowano też koncert oraz wykład nuncjusza o prawach człowieka - podała tamtejsza kuria
metropolitalna.

bEgQRBLp

Nuncjusz apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore będzie przewodniczył w środę w Lublinie uroczystej mszy św. dziękczynnej za beatyfikację papieża Jana Pawła II. Zaplanowano też koncert oraz wykład nuncjusza o prawach człowieka - podała tamtejsza kuria metropolitalna.

Uroczystość zaplanowano na dzień urodzin Jana Pawła II - 18 maja. Msza święta dziękczynna za jego beatyfikację rozpocznie się o godz. 19 w archikatedrze lubelskiej. Liturgii przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Muzyczną oprawę nabożeństwa przygotuje Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraz z orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie. Podczas liturgii wykonana będzie "Missa solemnis" Wolfganga Amadeusza Mozarta.

bEgQRBLr

"Do tej pory różne środowiska, różne parafie w ramach swoich wspólnot składały dziękczynienie Bogu za Jana Pawła II, za jego życie, za jego świętość, za beatyfikację, ale potrzeba tego społecznego, szerszego wymiaru dziękczynienia, jakim będzie liturgia z udziałem przedstawicieli całej archidiecezji" - powiedział dziennikarzom administrator archidiecezji lubelskiej bp Mieczysław Cisło.

Po mszy świętej w archikatedrze zaplanowano koncert Chóru KUL i orkiestry Teatru Muzycznego. Artyści wykonają "Magnificat" brytyjskiego kompozytora Johna Ruttera.

Wcześniej o godz. 16 w głównej auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego abp Celestino Migliore wygłosi wykład na temat "Prawa człowieka w świetle nauczania Jana Pawła II".

Karola Wojtyła od 1954 r. do czasu wyboru na papieża w 1978 r wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez ponad 20 lata kierował tutejszą katedrą etyki.

bEgQRBLx

Jako papież odwiedził Lublin w 1987 r. Modlił się wówczas przy Mauzoleum z prochami ofiar hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, odwiedził też lubelską katedrę i spotkał się ze społecznością akademicką KUL. Po jego śmierci uniwersytet przyjął imię Jana Pawła II.

1 maja papież Benedykt XVI ogłosił Jana Pawła II błogosławionym.(PAP)

ren/ pz/

bEgQRBLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)