Notowania

wiadomości
13.07.2012 17:16

Lublin miejscem akcji nowego serialu TVP

Lublin będzie miejscem akcji nowego serialu TVP "Wszystko przed nami", którego emisję zaplanowano jesienią. W piątek ekipa filmowa rozpoczęła kręcenie zdjęć do filmu na lubelskiej Starówce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lublin będzie miejscem akcji nowego serialu TVP "Wszystko przed nami", którego emisję zaplanowano jesienią. W piątek ekipa filmowa rozpoczęła kręcenie zdjęć do filmu na lubelskiej Starówce.

Serial "Wszystko przed nami" to historia młodych ludzi, którzy po latach pracy we Włoszech decydują się na powrót do Polski i postanawiają założyć wspólny biznes. W kamienicy w centrum Lublina pod szyldem "Dobry adres" powstają kolejno bar, nowoczesny hotel i kancelaria prawna. Większość bohaterów w tej samej kamienicy także mieszka.

"To serial o pewnej grupie osób, która postanowiła wrócić do Polski z emigracji i próbuje się tu odnaleźć, poukładać życie na nowo. To się teraz często dzieje naprawdę, to znaczy dużo osób wraca z emigracji, z różnych przyczyn" - powiedział dziennikarzom reżyser serialu Piotr Wereśniak.

Zdjęcia do serialu będą kręcone w Lublinie i Mediolanie, ale większość - sceny we wnętrzach - powstanie w Warszawie. "Do Lublina będziemy się starali przyjeżdżać regularnie, co jakiś czas, żeby kręcić plenery lubelskie, bo jest tutaj co kręcić. Lublin jest miastem wyjątkowej urody" - dodał Wereśniak.

Produkcję nowego serialu będzie wspierać finansowo miasto Lublin. "Negocjujemy ostatnie zapisy umowy dotyczące produkcji tego filmu, gdzie zagra Lublin. W tym roku przeznaczymy na tę produkcję 300 tys. zł funduszu filmowego, który jest zaplanowany w budżecie miasta" - powiedziała rzeczniczka prezydenta Lublina Katarzyna Mieczkowska - Czerniak.

Współfinansowanie serialu przez miasto planowane jest również w przyszłym roku.

Doradca prezydenta Lublina ds. Funduszu Filmowego Grzegorz Linkowski podkreślił, że pokazywane w serialu obrazy z Lublina i powiązane z tym miastem losy bohaterów to bardzo dobry sposób na promocję Lublina. "To o wiele tańsze niż reklama" - powiedział.

Serial "Wszystko przed nami" wygrał konkurs na serial codzienny zorganizowany kilka miesięcy temu przez Telewizję Polską. Pokonał ponad 50 innych projektów. "Wiele będzie nas jednak wyróżniać od standardowej telenoweli. Będzie np. inny obraz, do którego wykorzystujemy nowoczesne technologie, które poprawiają jego jakość" - powiedział kierownik produkcji Michał Walczak. Nad filmem pracuje ekipa ok. 50 osób.

Producentami nowego serialu są Ilona Łepkowska i Tomasz Lampka. W filmie zagrają m.in. Gabriela Muskała, Piotr Nowak, Małgorzata Majerska, Michał Malinowski. Emisja "Wszystko przed nami" ma ruszyć we wrześniu na antenie TVP 1. Kolejne odcinki serialu widzowie będą mogli oglądać przez cztery dni w tygodniu.(PAP)

ren/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz