Notowania

proces
17.04.2009 10:17

Lublin: Proces małżeństwa z Czerniejowa ruszył po raz trzeci

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się w piątek po raz trzeci proces małżonków z Czerniejowa (Lubelskie) - Jolanty K., oskarżonej o zabicie swoich pięciorga nowo narodzonych dzieci, oraz jej męża Andrzeja K., oskarżonego o podżeganie do tych zbrodni.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się w piątek po raz trzeci proces małżonków z Czerniejowa (Lubelskie) - Jolanty K., oskarżonej o zabicie swoich pięciorga nowo narodzonych dzieci, oraz jej męża Andrzeja K., oskarżonego o podżeganie do tych zbrodni. *

Sąd wyłączył jawność rozpraw ze względu na intymny charakter sprawy oraz na dobro żyjących dzieci małżonków K. Sprawa rozpoznawana jest od początku trzeci raz, gdyż poprzednie wyroki skazujące Jolantę K. - najpierw na dożywocie, potem na 25 lat więzienia - oraz uniewinniające Andrzeja K. zostały przez Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylone.

Zwłoki pięciorga noworodków znaleziono latem 2003 r. w beczce po kiszonej kapuście. Do zbrodni doszło w latach 1992-1998, kiedy rodzina K. mieszkała w Lublinie. Jolanta K. rodziła dzieci w wannie i topiła je. Zwłoki przechowywała w domowej zamrażarce. Kiedy rodzina przeniosła się do Czerniejowa k. Lublina, kobieta przewiozła tam też zwłoki dzieci. Początkowo trzymała je w zamrażarce, a potem przełożyła do beczki.(PAP)

ren/ malk/ jra/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz