Notowania

wiadomości
04.01.2014 11:57

Lubuskie: 11 osób oskarżonych o kradzieże samochodów i paserstwo

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu kat oskarżenia przeciwko 11 mężczyznom podejrzanym o działanie w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami, legalizacją i sprzedażą pojazdów - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu kat oskarżenia przeciwko 11 mężczyznom podejrzanym o działanie w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami, legalizacją i sprzedażą pojazdów - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. *

Oskarżeni w wieku od 23 do 55 lat, to głównie mieszkańców Wschowy (Lubuskie) i okolicznych miejscowości.

Prokuratora zarzuciła członkom grupy, że od 2007 roku do 2013 roku sprzedali co najmniej 11 kradzionych samochodów o łącznej wartości co najmniej 345 tys. zł. Auta były kradzione w Polsce, Niemczech i Holandii.

Członkom grupy, oprócz działania w grupie przestępczej, zarzucono także oszustwa, paserstwo kradzionych samochodów lub ich części, podrabianie dokumentów oraz fałszowanie znaków identyfikacyjnych pojazdów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu pod koniec ub. roku.

Według prokuratury grupą kierował 28-letni mieszkaniec Wschowy, który był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

W śledztwie ustalono, że członkowie grupy najczęściej kupowali kradzione samochody, a następnie przerabiali numery nadwozia i dokumentację. Tak "zalegalizowane" auta trafiały na rynek do dalszej sprzedaży.

Na trop procederu śledczy wpadli podczas przeszukań dokonanych u mężczyzny podejrzanego o kierowanie grupą, które miały związek z inną sprawą prowadzoną przeciwko temu człowiekowi.

Większości oskarżonym w tej sprawie grozi do ośmiu lat więzienia, a domniemanemu organizatorowi przestępczej działalności do 12 lat, gdyż działał w warunkach recydywy. (PAP)

mmd/ jbr

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz