Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: 120 uczniów będzie otrzymywało stypendia motywacyjne

0
Podziel się:

120 dziewcząt i chłopców z lubuskich szkół gimnazjalnych i
ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i
technicznych będzie otrzymywało stypendia motywacyjne.

120 dziewcząt i chłopców z lubuskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych będzie otrzymywało stypendia motywacyjne.

W piątek dyplomy stypendystom wręczyła marszałek województwa Elżbieta Polak podczas uroczystości z Zielonej Górze. W imieniu stypendystów głos zabrał Krzysztof Błoszyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

"Zgromadzeni tutaj stypendyści posiadają ponadprzeciętne zdolności, ale jak powiedział Albert Einstein - to tylko pięć procent sukcesu, a reszta to ciężka praca. Przyznane dzisiaj stypendium z pewnością nas zmotywuje do tej pracy" - powiedział Błoszyk.

Marszałek Polak mówiła, że Lubuskie ma aspiracje stać się regionem wysokich technologii, a do tego potrzeba jest wykwalifikowana kadra. Dlatego władze regionu wspierają młodych ludzi, którzy chcą kształcić się na kierunkach ścisłych i technicznych.

W Lubuskiem tego typu stypendia przyznano po raz piąty. 420 tys. zł na ten cel pochodzi z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Na rok szkolny 2012/2013 wpłynęła rekordowa ilość 259 wniosków o przyznanie stypendium.

Przez 10 miesięcy obecnego roku szkolnego każdy ze 120 stypendystów otrzyma łącznie 3,5 tys. zł; będą otrzymywali po 350 zł miesięcznie od września br. do czerwca 2013 r.

Założono, że efektem tej formy pomocy młodzieży powinno być zwiększenie zainteresowania przedmiotami ścisłymi i zawodowymi, podwyższenie poziomu wiadomości, a co za tym idzie średniej ocen w tym zakresie oraz zwiększenie liczby uczniów uczestniczących w różnego rodzaju konkursach, turniejach i olimpiadach. (PAP)

mmd/ mrd/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)