Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Akcja na rzecz stworzenia ośrodka dla osób z autyzmem

0
Podziel się

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" w Zielonej
Górze (Lubuskie) rozpoczyna kampanię społeczną, by zebrać 3 mln zł na stworzenie profesjonalnego
ośrodka dla osób z autyzmem. Powstał już film promujący kampanię.

bEgDdYRN

*Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" w Zielonej Górze (Lubuskie) rozpoczyna kampanię społeczną, by zebrać 3 mln zł na stworzenie profesjonalnego ośrodka dla osób z autyzmem. Powstał już film promujący kampanię. *

Wkrótce zostanie uruchomiony także specjalny serwis informacyjny www.dalejrazem.pl

Ośrodek miałby powstać w zabytkowej willi przy ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze, gdzie stowarzyszenie działa od lipca. "Do stanu używalności doprowadziliśmy parter, ale czeka nas kapitalny remont i przebudowa, w którą musimy zainwestować ok. 3 mln zł" - powiedział PAP prezes zarządu stowarzyszenia Sebastian Cycuła.

bEgDdYRP

"Za rok we wrześniu chcemy otworzyć tam przedszkole dla autystycznych dzieci, a w późniejszym czasie zakład opieki zdrowotnej dla dorosłych. Prace będziemy musieli wykonywać etapami, bo ich koszt jest ogromny" - dodał Cycuła.

Jak powiedział, osoby, które chcą pomóc w remoncie i adaptacji budynku, mogą podarować materiały budowlane, przekazać wyposażenie sal, wykonać usługi czy wpłacić darowiznę.

W pomoc w zbiórce pieniędzy zaangażowała się dawna mieszkanka budynku Niemka Sigrid Beck-Arnold. "Pod koniec wojny w 1945 roku jej rodzina musiała się wyprowadzić w głąb Niemiec, ale pani Sigrid nie zapomniała o rodzinnym domu i bardzo chce, by powstał tu ośrodek dla osób z autyzmem. Otrzymaliśmy od niej wiele wzruszających listów i dzięki niej liczymy także na wsparcie niemieckich sponsorów" - dodał Cycuła.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" to organizacja działająca na rzecz osób autystycznych, głównie z południowej części województwa lubuskiego, i ich rodzin. Zrzesza także terapeutów, nauczycieli i opiekunów. Istnieje od 2001 roku. Stowarzyszenie udziela pomocy terapeutycznej, rehabilitacyjnej i wsparcia psychicznego.

bEgDdYRV

Zabytkowa willa, w której teraz działa stowarzyszenie, została zbudowana w 1899 roku. Jej pierwszym właścicielem był Friedrich Sucker - niemiecki fabrykant. (PAP)

mrd/ itm/

bEgDdYSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)