Notowania

wiadomości
11.02.2011 13:58

Lubuskie: Akt oskarżenia za gwałt w areszcie

Do 15 lat więzienia grozi czterem więźniom za zgwałcenie współosadzonego w areszcie w Zielonej Górze (Lubuskie). Akt oskarżenia trafił w tej sprawie do sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 15 lat więzienia grozi czterem więźniom za zgwałcenie współosadzonego w areszcie w Zielonej Górze (Lubuskie). Akt oskarżenia trafił w tej sprawie do sądu. *

Mężczyznom w wieku od 24 do 29 lat zarzucono, że w lipcu ub.roku w areszcie śledczym w Zielonej Górze grozili, pobili i zgwałcili współosadzonego.

Na początku sierpnia ub. roku prokuratora rejonowa w Zielonej Górze została zawiadomiona, że jeden ze skazanych został pobity w celi miejscowego aresztu. Po przesłuchaniu pokrzywdzonego okazało się, że chodzi jednak o gwałt.

Podejrzani nie przyznali się do przestępstwa i odmówili składania wyjaśnień. Czwarty z nich podczas pierwszego przesłuchania również nie przyznał się do winy. "Wyjaśnił, że nikt z osadzonych nie pobił pokrzywdzonego, ani nie zmuszał go do jakichkolwiek czynności seksualnych. Twierdził, że pokrzywdzony to sobie wymyślił. Przesłuchiwany ponownie, przyznał się do przestępstwa" - poinformował PAP w piątek prokurator Grzegorz Szklarz z prokuratury okręgowej w Zielonej Górze.

Trzech z czterech sprawców było już sądzonych za podobne przestępstwa. (PAP)

mrd/ bos/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz