Notowania

wiadomości
15.04.2012 01:31

Lubuskie: Będzie druga tura wyborów wójta gminy Niegosławice

W niedzielę w gminie Niegosławice (Lubuskie) odbyły się przedterminowe wybory wójta. Z ośmiu kandydatów żaden nie uzyskał ponad połowy ważnych głosów - to oznacza, że będzie druga tura.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W niedzielę w gminie Niegosławice (Lubuskie) odbyły się przedterminowe wybory wójta. Z ośmiu kandydatów żaden nie uzyskał ponad połowy ważnych głosów - to oznacza, że będzie druga tura. *

Wybory wójta Niegosławic są konsekwencją rezygnacji z tej funkcji Marka S., który jest podejrzany o korupcję. 19 stycznia br. rada przyjęła uchwałę o wygaśnięciu jego mandatu.

Jak poinformował PAP dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski, w drugiej turze wyborów o urząd wójta powalczy dwoje kandydatów - Jan Kosiński z KWW Mała Ojczyzna Jan Kosiński, który uzyskał 868 głosów i Danuta Wojtasik z KWW Danuty Wojtasik - 304 głosy.

Kosińskiemu do wygranej zabrakło 40 głosów. Zwycięstwo w pierwszym podejściu dawało 908 ważnych głosów.

Mieszkańcy gminy oddawali głosy w trzech Obwodowych Komisjach Wyborczych, frekwencja wyniosła 50,09 proc. Nie zanotowano incydentów.

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia br. Podobnie jak to miało miejsce teraz, głosy będzie można oddawać od godziny 8 do 22. Wójtem zostanie kandydat, który otrzyma ponad 50 proc. ważnych głosów.

Przedterminowe wybory wójta Niegosławic są konsekwencją wygaszenia mandatu wójta tej gminy. Marek S. jest podejrzany o przyjęcie i żądanie łapówki za zlecanie robót drogowych w gminie.

Na początku grudnia ub. roku wójt został aresztowany. Potem przyznał się do winy, a po wpłaceniu kaucji został zwolniony. W styczniu br. Marek S. złożył swój mandat; był wójtem Niegosławic od 18 czerwca 1990 roku. Śledztwo w sprawie prowadzi CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

10 lutego do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta premier wyznaczył do pełnienia tej funkcji Wojciecha Olszewskiego. (PAP)

mmd/ mp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz