Notowania

korupcja
06.10.2010 15:34

Lubuskie: Były kierownik biura ARiMR oskarżony o korupcję

Do 10 lat więzienia grozi byłemu kierownikowi biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szprotawie (Lubuskie). Mirosław K. został oskarżony o korupcję.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 10 lat więzienia grozi byłemu kierownikowi biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szprotawie (Lubuskie). Mirosław K. został oskarżony o korupcję. *

Według śledczych, uzależnił on wykonanie czynności służbowych od uzyskania korzyści w postaci działki o wartości 20 tys. zł - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

W sprawie oskarżone są także dwie inne osoby: 30-latek i jego 52-letnia matka, którym zarzucono pomocnictwo w przyjęciu korzyści majątkowej. Im także grozi do 10 lat więzienia.

Podczas śledztwa ustalono, że w styczniu br., po kontroli gruntów rolnych, Mirosław K. zarzucił właścicielce skontrolowanej ziemi, że niesłusznie ubiegała się o przyznanie dofinansowania dla rolników ze środków unijnych.

Za zatajenie tej informacji i usunięcie potwierdzającego ją dokumentu chciał przekazania wskazanej przez niego osobie, którą był współoskarżony 30-latek, pół hektara ziemi o wartości 20 tys. zł.

Ziemia miała trafić do Mirosława K., kiedy przestanie być kierownikiem szprotawskiego biura ARiMR. 15 marca br. , kiedy miało dojść do podpisania aktu notarialnego i przekazania ziemi, osoby zamieszane w sprawę zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania.

Śledztwo w tej sprawie trwało od 5 marca br. Prowadził je wydział ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze we współpracy z delegaturą CBA w Poznaniu.(PAP)

mrd/ pz/ jbr/

Tagi: korupcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz