Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Ciało zaginionego nastolatka znalezione przy wałach

0
Podziel się

Policjanci z Gorzowa ustalają okoliczności śmierci 17-latka z
Drezdenka (Lubuskie), który zaginął 8 maja br. Jego zwłoki znaleziono podczas sprawdzania wałów w
związku z zagrożeniem powodziowym - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

bEgxkMsB

Policjanci z Gorzowa ustalają okoliczności śmierci 17-latka z Drezdenka (Lubuskie), który zaginął 8 maja br. Jego zwłoki znaleziono podczas sprawdzania wałów w związku z zagrożeniem powodziowym - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Poszukiwania chłopca rozpoczęły się 10 maja br. Jak ustaliła policja, dwa dni wcześniej nastolatek bawił się na spotkaniu z kolegami. W trakcie imprezy najprawdopodobniej odłączył się od przyjaciół. Od tego momentu słuch po nim zaginął.

Po zgłoszeniu od rodziny, policja przeprowadziła dużą akcję poszukiwawczą. Sprawdzono okoliczne lasy, zakola rzek, rozlewiska i łąki. W działaniach wykorzystano nawet awionetki. Skutku nie przyniosła także praca służb kryminalnych.

bEgxkMsD

W miniony piątek strażacy OSP z Santoka (niedaleko Gorzowa) sprawdzali wały i nabrzeże Noteci przy jej ujściu do Warty. Wówczas zauważyli w wodzie ciało. Policja wstępnie ustaliła, że należy do zaginionego chłopka. W środę tożsamość potwierdziła formalnie rodzina.

"W tej chwili jest jeszcze zbyt wcześnie, by wypowiadać się na temat przebiegu wydarzeń. Dopiero sekcja zwłok pozwoli określić co było przyczyną zgonu nastolatka i czy znajdował się on w tym czasie pod działaniem alkoholu lub narkotyków" - powiedział PAP Konieczny.

Rzecznik dodał, że obecnie nie można także stwierdzić, czy ze śmiercią chłopaka mogą mieć związek inne osoby. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie. (PAP)

mmd/ wkr/ mag/

bEgxkMte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)