Notowania

gaz
25.11.2008 11:54

Lubuskie: Dwaj uczniowie przyznali się do rozpylenia gazu w szkole

Dwaj uczniowie przyznali się do rozpylenia gazu pieprzowego w szkole średniej w Żaganiu (Lubuskie). W piątek ewakuowano z niej ok. 500 osób oraz odwołano zajęcia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka żagańskiej policji Sylwia Woroniec.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwaj uczniowie przyznali się do rozpylenia gazu pieprzowego w szkole średniej w Żaganiu (Lubuskie). W piątek ewakuowano z niej ok. 500 osób oraz odwołano zajęcia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka żagańskiej policji Sylwia Woroniec. *

W poniedziałek uczniowie szkoły, 19- i 20-latek, zgłosili się do dyrektora - przyznali, że jeden z nich w czasie czwartej godziny lekcyjnej rozpylił gaz. Uczniowie zostali już przesłuchani, a policja wyjaśnia teraz dokładny przebieg zdarzenia i weryfikuje zeznania uczniów.

"W sprawie kluczowe będą wyniki badań zabezpieczonego gazu i opinie biegłych dotyczące obrażeń doznanych przez uczennice oraz ustalenie, czy mogło to narazić je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Od tego będzie uzależniona treść ewentualnych zarzutów wobec młodych ludzi" - powiedziała Sałatka.

Po rozpyleniu gazu w miniony piątek kilka osób źle się poczuło. Dwie uczennice zemdlały. Dyrektor szkoły zarządził ewakuację uczniów i pracowników. Cztery uczennice z objawami zatrucia, zawrotów głowy i bólem brzucha, trafiły do szpitala. (PAP)

mmd/ wkr/ jra/

Tagi: gaz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz