Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Galeria Bezbronna w Gorzowie

0
Podziel się:

W piątek w Gorzowie Wielkopolskim podwoje dla zwiedzających
otworzy Galeria Bezbronna. To trzecia edycja imprezy, podczas której amatorzy i profesjonalni
artyści mogą prezentować swoją twórczość w opuszczonych budynkach.

W piątek w Gorzowie Wielkopolskim podwoje dla zwiedzających otworzy Galeria Bezbronna. To trzecia edycja imprezy, podczas której amatorzy i profesjonalni artyści mogą prezentować swoją twórczość w opuszczonych budynkach.

Wernisaż Galerii Bezbronnej nastąpi w piątek o 21.00 w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego, który będzie trwał z 3 na 4 czerwca.

"To jest pierwsza galeria na świecie, która "nie ma sił" bronić się przed twórcami i artystami, nie ma nadzoru kuratorskiego i nie może narzucić i zabronić nikomu niczego" - wyjaśnił pomysłodawca galerii fotografik Daniel Adamski.

Galeria Bezbronna nawiązuje do idei fotograficznej Galerii Bezdomnej Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika, z tą różnicą, że jest ona otwarta na wszystkie dziedziny sztuki współczesnej.

Swoje prace od literatury, filmu, po malarstwo i rzeźbę mogą tam prezentować zarówno amatorzy, początkujący twórcy, jak i artyści o znacznym dorobku.

Udział w Galerii Bezbronnej jest bezpłatny, ale każdy uczestnik sam dba o montaż prac i zobowiązuje się do pilnowania wystawy przynajmniej raz w tygodniu.

W tym roku wystawa będzie zlokalizowana w budynku przy ul. Drzymały 44-45, w którym mieściły się kiedyś wydziały Urzędu Miasta. Znajduje się w nim 40 wolnych pomieszczeń.

Nieopodal, przy Schodach Donikąd Miejskie Centrum Kultury organizuje scenę, na której zagrają Gorzowskie Kawałki, czyli lokalne zespoły alternatywne.

Finisaż przewidziano na 11 czerwca, wtedy także odbędą się koncerty.

Rok temu za miejsce Galerii Bezbronnej posłużył opuszczony budynek Czerwonego Spichlerza przy ul. Grobla 1. W wystawie wzięło udział 25 autorów, wystąpiły zespoły "Szopa i Pasterze" i raper Maestro z Gorzowa.

W 2009 r. Galeria Bezbronna odbyła się z powodzeniem w budynku po byłym Domu Dziecka przy ul. Walczaka. Swoje prace, od folkloru po profesjonalne malarstwo, pokazało wtedy 45 osób. (PAP)

mrd/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)