Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Kolejne zatrzymania ws. nieprawidłowości w międzyrzeckim magistracie

0
Podziel się:

W sprawie nieprawidłowości w magistracie
w Międzyrzeczu (Lubuskie) zatrzymano tamtejszego wiceburmistrza,
radcę prawnego urzędu oraz przedsiębiorcę z tego miasta -
poinformowała PAP we wtorek Agata Sałatka z zespołu prasowego
lubuskiej policji.

W sprawie nieprawidłowości w magistracie w Międzyrzeczu (Lubuskie) zatrzymano tamtejszego wiceburmistrza, radcę prawnego urzędu oraz przedsiębiorcę z tego miasta - poinformowała PAP we wtorek Agata Sałatka z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Dodała, że zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w magistracie i podległych mu spółkach.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki powiedział, że we wtorek i środę, prokurator prowadzący sprawę "będzie wykonywał czynności procesowe z udziałem zatrzymanych".

"Na razie jest za wcześnie by mówić o treści zarzutów, te powinny zostać podane opinii publicznej po przesłuchaniach. Nie ma jednak wątpliwości, że osoby te usłyszą je, gdyż podstawę do ich postawienia stanowi zebrany materiał dowodowy" - powiedział PAP rzecznik.

W tej sprawie zarzuty, m.in. korupcyjne, usłyszał wcześniej burmistrz Tadeusz D., który od listopada ub. roku przebywa w areszcie.

W gronie podejrzanych jest także kilka innych osób, wśród nich pierwszy zastępca burmistrza Krzysztof Sz., przedsiębiorca z Międzyrzecza i prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w tym mieście. Łącznie zarzuty postawiono siedmiu osobom (nie licząc ostatnio zatrzymanych, wśród których jest wiceburmistrz Krzysztof S.).

Sprawa dotycząca nieprawidłowości w magistracie i podległych mu spółkach miała początek w październiku. Wówczas to zatrzymano prezesa PWiK i kilka innych osób.

27 listopada sąd aresztował na trzy miesiące burmistrza Międzyrzecza Tadeusza D. i jego zastępcę Krzysztofa Sz. Za poręczeniem majątkowym zwolniono wówczas trzeciego z podejrzanych w tej sprawie, naczelnika jednego z wydziałów Urzędu Miasta i Gminy w Międzyrzeczu, Czesława K. Zastępca burmistrza - Sz., także już wyszedł za kaucją z aresztu, ma jednak zakaz pełnienia funkcji publicznych.

Burmistrz usłyszał siedem zarzutów, wśród nich także korupcyjny. Jego zastępca ma podobne zarzuty - m.in. poświadczania nieprawdy, przekroczenia uprawnień i działania na szkodę miasta. Krzysztof Sz. nie ma natomiast zarzutu korupcyjnego.

Zarzuty wobec burmistrza dotyczą kwestii związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym. Chodzi m.in. o podejrzenia ustawiania przetargów, przekroczenia uprawnień, a w jednym przypadku żądania korzyści majątkowej w zamian za załatwienie konkretnej sprawy.

Według prokuratury, burmistrz miał dopuszczać się przestępstw w latach 2003-2008. Zgodnie z przedstawionymi zarzutami, głównym podejrzanym w tej sprawie grozi do 10 lat więzienia. (PAP)

mmd/ pz/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)