Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Kolejny atak na kobietę, tym razem w Leśniowie Wielkim

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o kolejnej napaści
#

# dochodzi informacja o kolejnej napaści #

12.02. Gorzów Wielkopolski (PAP) - W Leśniowie Wielkim w powiecie zielonogórskim doszło w piątek do kolejnej napaści na kobietę. Kilka godzin wcześniej nieznany sprawca zaatakował w Krośnie Odrzańskim. Policja poszukuje sprawcy bądź sprawców.

Zgłoszenie o napaści w Leśniowie Wielkim policja otrzymała w piątek ok. godziny 10. Sprawca działał z użyciem ostrego narzędzia, a pokrzywdzona doznała lekkich obrażeń ciała.

Informację potwierdziła PAP prokurator Alina Dobrowolska z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Jak dodała, śledczy ustalają teraz okoliczności. Sprawdzają też, czy ostatni atak można wiązać z wcześniejszymi napadami, do których dochodziło ostatnio w Lubuskiem.

Kilka godzin wcześniej policjanci otrzymali podobne zgłoszenie o napaści na jednej z ulic Krosna Odrzańskiego. Sprawca posługiwał się ostrym narzędziem. Poranił kobiecie dłonie, kiedy osłaniała nimi twarz. Po szamotaninie udało jej się uciec.

Jak powiedziała PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej KWP w Gorzowie Agata Sałatka, natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęły się poszukiwania sprawcy, zarządzono blokady dróg.

Prokurator Dobrowolska dodała, że do napaści na kobietę doszło także w czwartek we Wschowie (Lubuskie). Tamtejsza policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Od 9 stycznia w Zielonej Górze i w dwóch pobliskich miejscowościach: Lubsku i w Świdnicy, nieznany sprawca (bądź sprawcy) siedem razy zaatakował przypadkowe kobiety w wieku 16-32 lat. W dwóch przypadkach kobiety zostały zgwałcone, sprawca zranił je ostrym narzędziem.

3 lutego komendant wojewódzki powołał grupę operacyjno-śledczą. W jej skład weszli policjanci posiadający największe doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu spraw. Sporządzono trzy portrety pamięciowe. Śledztwa nadzorują i wspierają policjanci z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Powołano biegłych i specjalistów, których zadaniem jest analiza zebranego materiału dowodowego. Nad sprawą pracują też specjaliści, którzy sporządzają tzw. profil psychologiczny sprawcy. Pracownia Biologii Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu w trybie pilnym, poza kolejnością, bada zabezpieczone ślady.

Ulice Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości patroluje codziennie ok. 150 policjantów pionu prewencji i pionu kryminalnego - to prawie dwa razy więcej niż wcześniej.

Policja sprawdza także wszystkie sygnały od mieszkańców; jest ich bardzo wiele. Szef zielonogórskiej policji za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców napaści wyznaczył 3 tys. zł nagrody, 20 tys. zaoferował prezydent Zielonej Góry. (PAP)

mmd/ abr/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)