Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Kolejny napad na kobietę okazał się fikcyjny

0
Podziel się

Napad na nastolatkę w podzielonogórskiej Świdnicy został
wymyślony. To już piąty atak "gwałciciela", który okazał się fikcyjny - poinformowała PAP naczelnik
wydz. komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Agata Sałatka.

bEhyasRN

*Napad na nastolatkę w podzielonogórskiej Świdnicy został wymyślony. To już piąty atak "gwałciciela", który okazał się fikcyjny - poinformowała PAP naczelnik wydz. komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Agata Sałatka. *

"Wczoraj ostatecznie potwierdziliśmy, że tego napadu nie było. Przyznała to również rzekomo pokrzywdzona 16-latka. Wymyślając całą historię, chciała odwrócić uwagę od swoich kłopotów szkolnych. Sama się okaleczyła. W błąd wprowadziła nie tylko policję, ale także rodzinę i bliskich. Teraz dziewczyną zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich" - powiedziała PAP Sałatka.

Sprawa dotyczy zgłoszenia z 2 lutego br. Po napadach w Zielonej Górze, 16-latka powiadomiła policję, że podczas spaceru z psem, została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę.

bEhyasRP

Z jej relacji wynikało, że sprawca użył siły, przewrócił ją na ziemię i pokaleczył ostrym narzędziem, a uciekł spłoszony przez innych ludzi.

Wcześniej fałszywe okazały się zgłoszenia o napadach w Krośnie Odrzańskim, Leśniowie Wielkim, Gozdnicy i Gubinie. Kobiety, które je zgłosiły usłyszały już zarzuty m.in. składania fałszywych zeznań.

Zgodnie z Kodeksem karnym, składanie fałszywych zeznań zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności, a informowanie o przestępstwie, którego nie było, karą do dwóch lat więzienia.

Seria napadów w Lubuskiem rozpoczęła się 9 stycznia. W sumie zgłoszono od tego czasu 10 takich przestępstw. Połowa okazała się fikcyjna.

bEhyasRV

Zdaniem policji o sprawcy napadów - nazywanym przez niektóre media "gwałcicielem" - można mówić jedynie w przypadku napaści do jakich doszło w Zielonej Górze w styczniu br.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje tamtejsza prokuratura okręgową. Na podstawie śladów zebranych w Zielonej Górze ustalono profil DNA sprawcy, a w oparciu o zeznania pokrzywdzonych sporządzono trzy portrety pamięciowe podejrzanych.

Ze strony policji sprawami napadów zajmuje się m.in. specjalna grupa powołana przez szefa lubuskiej policji.(PAP)

mmd/ pz/ jbr/

bEhyasSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)