Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Na gorzowskim osiedlu powstanie nowoczesna galeria

0
Podziel się:

Około 60 mln zł będzie kosztowała budowa galerii
handlowo-usługowej na osiedlu Górczyn w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestorem jest Elektra Plus Sp. z
o.o., która kupiła działkę od Spółdzielni Mieszkaniowej "Górczyn".

bEUmtbxN

Około 60 mln zł będzie kosztowała budowa galerii handlowo-usługowej na osiedlu Górczyn w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestorem jest Elektra Plus Sp. z o.o., która kupiła działkę od Spółdzielni Mieszkaniowej "Górczyn".

W czwartek odbyła się oficjalna prezentacja inwestycji, która powstanie na największym z gorzowskich osiedli.

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to wiosna 2012 roku.

bEUmtbxP

Nowy obiekt powstanie na działce kupionej w 2008 roku od Spółdzielni Mieszkaniowej "Górczyn". Rok później miasto zmieniło plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego, co otworzyło drogę do realizacji inwestycji. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt usługowo-handlowy średniej wielkości o powierzchni całkowitej ponad 23 tys. metrów kwadratowych.

W 4-kondygnacyjnym budynku, o nowoczesnej architekturze, znajdzie się ponad 70 sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych. Powierzchnia najmu wyniesie 10,5 tys. metrów kwadratowych. Z szacunków inwestora wynika, że galeria wygeneruje ok. 400 miejsc pracy.

Inwestor wyda także 5 mln zł na budowę ulicy prowadzącej do galerii, dużego parkingu i zagospodarowanie okolicznego terenu.

Cała galeria ma komponować się z inwestycją spółdzielni mieszkaniowej, która po sąsiedzku buduje kompleks rekreacyjno-sportowy. W galerii zostaną zastosowane najnowsze rozwiązania proekologiczne, które zarazem obniżą koszty jej eksploatacji.

bEUmtbxV

Wiceprezes spółdzielni "Górczyn" Zenon Tchórzewski poinformował, że część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości została przeznaczona na budowę wspomnianego kompleksu. Znajdzie się tam nowoczesny plac zabaw dla dzieci, boiska sportowe i mała infrastruktura, która będzie służyła wypoczynkowi mieszkańców.

Pozostałe środki ze sprzedaży działki spółdzielnia przeznaczyła na docieplanie swoich budynków.

Firma Elektra Plus Sp. z o.o. należy do grupy spółek powiązanych ze sobą kapitałowo. Spółki te działają na rynku polskim od ok. 15 lat i posiadają 40 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim, głównie w Niemczech oraz w krajach bliskiego wschodu. W Polsce wybudowała wiele obiektów komercyjnych m.in. Galerię Kasztanową w Pile (woj. wielkopolskie). (PAP)

mmd/ bos/ jra/

bEUmtbyq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)