Notowania

wiadomości
16.08.2011 11:48

Lubuskie: Nielegalne papierosy w klimatyzatorze

Próbę przemytu z Polski do Niemiec ok. trzech tys. sztang papierosów bez polskiej akcyzy udaremniły we wtorek w woj. lubuskim straż graniczna ze służbą celną. Szacunkowa wartość papierosów to ponad 260 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Próbę przemytu z Polski do Niemiec ok. trzech tys. sztang papierosów bez polskiej akcyzy udaremniły we wtorek w woj. lubuskim straż graniczna ze służbą celną. Szacunkowa wartość papierosów to ponad 260 tys. zł. *

Kontrabanda znajdowała się w metalowym klimatyzatorze przewożonym na pojeździe ciężarowym - powiedziała PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon.

Pojazd został zatrzymany do kontroli przez pograniczników i celników, którzy wspólnie patrolowali trasę prowadzącą do byłego przejścia granicznego w Świecku. Podczas kontroli ładunku (klimatyzatora) okazało się, że we wnętrzu urządzenia znajdują się nielegalne papierosy. Łącznie zabezpieczono 30 tys. paczek, a kierowca, obywatel Polski został zatrzymany do wyjaśnienia.

Postępowanie karno-skarbowe mające wyjaśnić okoliczności przemytu będą prowadzić celnicy. Za takie przestępstwa grozi w naszym kraju grzywna, a w przypadku dużej skali przemytu do trzech lat więzienia. (PAP)

mmd/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz