Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Lubuskie: Nielegalny tytoń w przesyłkach pocztowych
185 kg tytoniu bez akcyzy znaleźli lubuscy celnicy w magazynie przesyłek pocztowych w Zielonej Górze. W tym mieście to drugi taki przypadek w ciągu dwóch tygodni - poinformowała PAP rzecznik Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska.

Celnicy znaleźli nielegalny towar w 107 paczkach. Do prawie każdej z nich nadawcy dołożyli trochę kawy. W filmach to znany sposób na oszukanie psów szkolonych do wykrywania różnych substancji - wyjaśniła rzecznik.

"Służbowy owczarek belgijski celników nie zwrócił jednak uwagi na tanie chwyty z ekranu i doskonale sobie poradził ze wskazaniem przesyłek z tytoniem. Od takiej jego ilości podatek, który powinien trafić do budżetu państwa, to blisko 90 tys. zł" - powiedziała PAP Downar-Zapolska.

Niespełna dwa tygodnie temu w podobnych okolicznościach celnicy znaleźli w Zielonej Górze prawie 320 kg tytoniu. Wówczas znajdował się on w 199 paczkach do wysłania. Znajdowały się one w magazynie jednej z firm kurierskich.

Według celników, po tamtej wpadce osoby zajmujące się procederem liczyły, że kawa przeszkodzi w znalezieniu przez nich kolejnych przesyłek z tytoniem. (PAP)

mmd/ wkr/ jra/

podatki, akcyza, tytoń, lubuskie, towary, filmy, nielegalne, przesyłki pocztowe
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.