Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Niemiec napadł na sklep w Słubicach

0
Podziel się

25-letni obywatel Niemiec odpowie za usiłowanie dokonania napadu
rabunkowego w Słubicach (Lubuskie). Mężczyzna z bronią w ręku wdarł się do sklepu z papierosami -
poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

bEgmWpBx

25-letni obywatel Niemiec odpowie za usiłowanie dokonania napadu rabunkowego w Słubicach (Lubuskie). Mężczyzna z bronią w ręku wdarł się do sklepu z papierosami - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

W sobotę przed godziną czwartą nad ranem, do sklepu znajdującego się przy ul. Nadodrzańskiej w Słubicach (około 200 m od granicy) wszedł młody człowiek. Mężczyzna nagle wyciągnął zza kurtki przedmiot wyglądający na broń palną i wymachując nim nakazał ekspedientce położyć się na podłodze.

Zamieszanie w sklepie wzbudziło zainteresowanie pracownika ochrony, który znajdował się w pobliskim kantorze. To mogło spłoszyć napastnika, który wybiegł ze sklepu w kierunku granicznego mostu na Odrze.

bEgmWpBz

Krzyk ekspedientki usłyszał także jeden z taksówkarzy z pobliskiego postoju, który ruszył w pościg. Dołączył do niego ochroniarz i obaj tuż przed mostem ujęli młodego Niemca.

25-letni Karsten R. trafił do słubickiej komendy. Okazało się, że był pijany - 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim metalowy pistolet na śrut i pistolet hukowy.

"Karsten R. trzeźwieje. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem broni - przestępstwa zagrożonego karą od 3 do 12 lat więzienia" - powiedział PAP rzecznik. (PAP)

mmd/ tot/

bEgmWpCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)