Notowania

wiadomości
15.06.2012 20:51

Lubuskie: Otwarto wystawę plakatów młodych gorzowian

Wystawa plakatów młodych gorzowian została otwarta w piątek w Gorzowie Wielkopolskim. Artyści poruszyli w nich problemy dotyczące polskiej i lokalnej rzeczywistości.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wystawa plakatów młodych gorzowian została otwarta w piątek w Gorzowie Wielkopolskim. Artyści poruszyli w nich problemy dotyczące polskiej i lokalnej rzeczywistości. *

Na wystawie można zobaczyć prace pięciorga gorzowian, zajmujących się projektowaniem plakatów i ilustracją.

"Pokazali oni na plakatach absurdy dotyczące polskiej i naszej - gorzowskiej rzeczywistości oraz miejskiej przestrzeni odnosząc się do znanych w Gorzowie miejsc. Artyści zajęli się m.in. kwestią palenia papierosów w miejscach publicznych, problemem konsumpcji, kulturą czasu wolnego" - powiedziała PAP Dobromira Puczyłowska ze Stowarzyszenia Strefa Sztuki, które jest organizatorem wystawy.

Większość prac to grafika komputerowa, ale na wystawie można zobaczyć także tradycyjną ilustrację wykonaną w technikach rysunkowych oraz prace w technice sitodruku.

Wystawa odbywa się w ramach projektu "Przystanek Projektowanie", którego celem jest popularyzacja projektowania związanego z tematyką społeczną i kulturalną. "Chcieliśmy pokazać, że w Gorzowie działa wielu młodych artystów zajmujących się tą dziedziną sztuki. Często są autorami plakatów do wielu wydarzeń, jednak pozostają anonimowi wykonując prace na zlecenie. Ta wystawa ma pokazać inne obszary ich twórczości" - wyjaśniła Puczyłowska.

W ramach "Przystanku Projektowanie" na sobotę zaplanowano warsztaty designu dla dzieci i dorosłych, podczas których będzie można zaprojektować własną kolekcję ubrań czy lampy do swoich mieszkań. Warsztaty są bezpłatne. Organizatorzy zapewniają także materiały do wykonania prac.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Strefa Sztuki dofinansowany jest z budżetu Gorzowa Wlkp. (PAP)

mrd/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz