Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Podejrzani o włamanie na tzw. "śpiocha"

0
Podziel się:

Gorzowska policja zatrzymała trzech
mężczyzn specjalizujących się w tzw. włamaniach "na śpiocha".
Zdaniem policji podejrzani wykorzystując gorące lipcowe noce
wchodzili do mieszkań przez otwarte okna i okradali je podczas snu
domowników - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendy
Miejskiej policji w Gorzowie Wlkp. Sławomir Konieczny.

Gorzowska policja zatrzymała trzech mężczyzn specjalizujących się w tzw. włamaniach "na śpiocha". Zdaniem policji podejrzani wykorzystując gorące lipcowe noce wchodzili do mieszkań przez otwarte okna i okradali je podczas snu domowników - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Miejskiej policji w Gorzowie Wlkp. Sławomir Konieczny.

Na razie przedstawione zarzuty obejmują jedno przestępstwo, jednak policja sądzi, że było ich więcej. Chodzi o kradzież do jakiej doszło pod koniec lipca w Gorzowie. Z mieszkania gorzowianki skradziono wówczas pieniądze, karty kredytowe i przedmioty osobiste.

"Na podstawie zgromadzonego do tej pory materiału dowodowego zielonogórzanom w wieku od 27 do 28 lat przedstawiono zarzut włamania w Gorzowie. Dwóch z nich trafiło do aresztu, wobec trzeciego jako środek zapobiegawczy zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia" - powiedział Konieczny.

Podejrzanych zatrzymali funkcjonariusze głogowskiej komendy (woj. dolnośląskie) na jednej z ulic Zielonej Góry. Mężczyźni starali się wybrać pieniądze z bankomatu.

"Trzymali karty bankomatowe w dłoniach, na których mieli założone gumowe rękawiczki. To wzbudziło podejrzenia policjantów. Przy mężczyznach znaleziono wiele przedmiotów mogących pochodzić z wcześniej dokonanych włamań m.in. notatnik, który skradziono gorzowiance" - powiedział PAP Konieczny.

Policjanci podejrzewają, że trójka zielonogórzan może być odpowiedzialna za szereg innych kradzieży jakie odnotowano w Głogowie i innych miejscowościach zachodniej Polski.

"Ustalono np., że w lipcu przemieszczali się po terenie kilku województw; byli między innymi w okolicach Szczecina i Poznania. Badamy więc, czy także tam nie doszło do włamań, za które mogą być odpowiedzialni" - dodał Konieczny.

"Latem, gdy często na noc zostawiamy otwarte okna, naszą nieuwagę wykorzystują włamywacze. Pamiętajmy więc by właściwie zabezpieczyć mieszkanie i unikać podobnych sytuacji" - dodał rzecznik gorzowskiej policji. (PAP)

mmd/ tot/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)