Notowania

lubuskie
24.06.2010 14:52

Lubuskie: Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane

Wojewoda lubuski odwołała w czwartek pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach położonych nad Odrą i Wartą. Przestaje również obowiązywać zakaz poruszania się po wałach przeciwpowodziowych w dolinach obu rzek - poinformowano PAP w biurze prasowym wojewody.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wojewoda lubuski odwołała w czwartek pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach położonych nad Odrą i Wartą. Przestaje również obowiązywać zakaz poruszania się po wałach przeciwpowodziowych w dolinach obu rzek - poinformowano PAP w biurze prasowym wojewody. *

"W naszym regionie nie ma już zagrożenia powodzią. Rzeki opadły poniżej poziomów alarmowych. Jedynie Warta w Kostrzynie przekraczała jeszcze rano stan alarmowy o 9 centymetrów" - powiedziała PAP Urszula Śliwińska-Misiak z biura prasowego wojewody.

W Lubuskiem podczas niedawnej powodzi nie doszło do przerwania wałów, a lokalne podtopienia były wynikiem przesiąków i wysokiego stanu wód gruntowych. Pod wodą znalazło się ogółem 9,2 tys. ha, w tym prawie 7,5 tys. ha terenów uprawnych położonych w dolinach Odry i Warty.

Straty spowodowane przez wodę w woj. lubuskim oszacowano wstępnie na ponad 258 mln zł. Najbardziej kosztowna będzie naprawa infrastruktury: dróg, mostów i obiektów melioracyjnych. W wyniku powodzi poszkodowane zostały 744 rodziny, 164 były ewakuowane. Nadal trwa szacowanie szkód rolniczych, które mogą być znaczące. (PAP)

mmd/ pz/ mhr/

Tagi: lubuskie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz