Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Pogranicznicy przechwycili narkotyki warte ok. 600 tys. zł

0
Podziel się

Ponad 17 kg marihuany, 1000 tabletek extasy i 1,3 kg amfetaminy
przechwycili minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli w woj. lubuskim.
Łączna wartość tych narkotyków to ok. 600 tys. zł.

bEsaxXOt

Ponad 17 kg marihuany, 1000 tabletek extasy i 1,3 kg amfetaminy przechwycili minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli w woj. lubuskim. Łączna wartość tych narkotyków to ok. 600 tys. zł.

Rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim Anna Galon poinformowała PAP, że narkotyki znaleziono w czterech skontrolowanych samochodach. W dwóch przypadkach były to znaczne ilości. Na razie śledczy nie zdradzają szczegółów.

Wiadomo jedynie, że największe ilości narkotyków wpadły w ich ręce w okolicach Olszyny. Dwaj mężczyźni, którzy je przewozili zostali zatrzymani.

bEsaxXOv

"Trwają czynności związane z zabezpieczeniem ujawnionego nielegalnego towaru oraz czynności procesowe z osobami, u których znaczne ilości narkotyków ujawniono. Postępowania nadzoruje prokuratura w Żaganiu" - powiedziała PAP Galon.

Rzeczniczka dodała, że łączna wartość przechwyconych narkotyków to ok. 600 tys. zł. Obok marihuany, tabletek extasy i amfetaminy funkcjonariusze zabezpieczyli substancję (BMK), która ich zdaniem jest półproduktem do produkcji amfetaminy.

"W przypadku tej substancji biegli eksperci potwierdzą nasze przypuszczenia. Z ujawnionej ilości BMK można wyprodukować około 8 kg amfetaminy" - dodała Galon. (PAP)

mmd/ bk/

bEsaxXOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)