Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samochód
03.05.2006 11:52

Lubuskie: Policja postrzeliła uciekającego samochodem

(dochodzą szczegóły akcji policji)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą szczegóły akcji policji)

3.5.Gorzów Wlkp. (PAP) - Policjanci w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) w nocy z wtorku na środę musieli użyć broni, by zatrzymać 24-latka, który uciekając samochodem potracił jednego z policjantów - poinformował PAP w środę rano Andrzej Kulesza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Potrącony funkcjonariusz ma złamane kości podudzia i śródstopia. 24-letni kierowca został postrzelony w pośladek. Obaj przeszli już operacje, ich życiu nic nie grozi.

Zdaniem policji, kierowca opla był nietrzeźwy; w jakim stopniu - wyjaśni badanie jego krwi. "Grozi mu zarzut czynnej napaści na policjanta z użyciem niebezpiecznego narzędzia - w tym przypadku samochodu" - powiedział PAP Kulesza.

Do zajścia doszło w środę około godz. 1 w nocy, na jednej z ulic Kostrzyna nad Odrą. Według relacji Kuleszy, policjanci z patrolu usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego oplem. Podejrzewali, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna nie zastosował się jednak do ich poleceń.

Samochód uderzył w płot, a gdy podbiegli doń policjanci, kierowca gwałtownie cofnął, przewrócił jednego z nich i przejechał po jego nogach. Mimo strzału ostrzegawczego w powietrze mężczyzna zaczął uciekać.

Po ok. 10 minutach pościgu 24-latek porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Padły kolejne strzały ostrzegawcze i trzy strzały kierowane w nogi mężczyzny. Jedna z kul trafiła 24-latka w pośladek.

Mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala w Kostrzynie, gdzie był operowany. Ranny policjant trafił do lecznicy w Gorzowie.

Sprawą użycia broni służbowej oraz zachowania procedur z tym związanych zajął się inspektorat policji oraz prokuratura. "Takie czynności to rzecz normalna w takich przypadkach" - dodał Kulesza. (PAP)

mmd/ mskr/ woj/

Tagi: samochód, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz