Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Policyjna akcja "Bezpieczna Krajówka"

0
Podziel się

"Bezpieczna krajówka" - pod taką nazwą lubuscy policjanci
prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych. Do piątku pod
szczególnym nadzorem są trasy nr 2, 3 i 29 - poinformowała PAP lubuska policja.

bEiOWwMl

"Bezpieczna krajówka" - pod taką nazwą lubuscy policjanci prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych. Do piątku pod szczególnym nadzorem są trasy nr 2, 3 i 29 - poinformowała PAP lubuska policja.

Policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w videorejestratory zwracają uwagę na główne przyczyny wypadków, tj. nadmierną prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze - dodał PAP Marcin Waliszewski z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Funkcjonariusze kontrolują także stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących; sprawdzają, czy dzieci są prawidłowo przewożone.

bEiOWwMn

Przez województwo lubuskie przebiegają dwa najważniejsze w kraju ciągi komunikacyjne: droga krajowa nr 2, biegnąca od byłego przejścia granicznego w Świecku w kierunku Poznania oraz DK nr 3, wiodąca z północy na południe regionu łącząc m.in. jego dwie stolice: Gorzów i Zieloną Górą.

Duży ruch pojazdów na tych trasach sprawia, że są one najniebezpieczniejsze w Lubuskiem, podobnie jak droga nr DK nr 29. W ubiegłym roku doszło na nich do 125 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób, a 172 zostały ranne. W tym roku zginęło tam 10 osób. (PAP)

mmd/ abr/

bEiOWwMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)