Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: PPP-Sierpień 80 przedstawiła swój program wyborczy

0
Podziel się

Szef Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 Bogusław Ziętek
prezentował w woj. lubuskim program wyborczy i kandydatów do Sejmu. W Gorzowie mówił o służbie
zdrowia, polityce społecznej, rynku pracy i rekompensatach dla byłych pracowników PGR-ów.

bEhDxjcR

Szef Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 Bogusław Ziętek prezentował w woj. lubuskim program wyborczy i kandydatów do Sejmu. W Gorzowie mówił o służbie zdrowia, polityce społecznej, rynku pracy i rekompensatach dla byłych pracowników PGR-ów.

PPP-Sierpień 80 sprzeciwia się komercjalizacji służby zdrowia. Ziętek przekonywał, że takie działanie jest ze szkodą dla pacjentów i pracowników szpitali, a służba zdrowia musi zachować swój publiczny, bezpłatny i powszechnie dostępny charakter.

Według Ziętka przez minione cztery lata koalicja rządowa nie doprowadziła do żadnego przełomu, jeśli chodzi o sytuację na rynku pracy, a szczególnie sytuację ludzi młodych. Zapewniał, że jego ugrupowanie ma takie rozwiązania.

bEhDxjcT

"Chcemy doprowadzić, żeby eliminować umowy śmieciowe (zawierane na czas określony, umowy o dzieło, cywilno-prawne itp. - PAP) m.in. poprzez przyjęcie takiego prawa, w którym jednostki samorządowe, budżetowe, jednostki państwowe będą zobligowane z mocy prawa zatrudniać tych ludzi na umowy kodeksowe, a nie na umowy śmieciowe" - powiedział Ziętek.

Jak dodał, przedsiębiorstwa, które tworzą nowe, stałe miejsca pracy, powinny mieć preferencje w przetargach publicznych.

Według lidera PPP-Sierpień 80 zmian wymaga także sposób prowadzenia polityki społecznej, która w jego opinii jest traktowana w Polsce jako "zło konieczne".

"Trzeba w tym zakresie dokonać gruntownego zwrotu. Potraktować politykę społeczną jako inwestycję w przyszłość: dożywianie dzieci, otwieranie żłobków i przedszkoli, tego typu programy, które pozwolą ludziom funkcjonować bezpiecznie" - mówił Ziętek.

bEhDxjcZ

W programie partii jest podniesienie płacy minimalnej z poziomu 42 proc. do poziomu 68 proc. przeciętnego wynagrodzenia oraz podniesienie minimalnych emerytur i rent do poziomu co najmniej jednego tys. zł. Zapowiedział także wdrażanie specjalnych programów dla obszarów zagrożonych ubóstwem. PPP-Sierpień 80 obiecuje także rekompensaty dla byłych pracowników PGR-ów.

"Chcemy zrealizować program, w ramach którego byli pracownicy PGR-ów, którzy z dnia na dzień pozbawieni zostali środków do życia i utrzymania rodzin, dzisiaj otrzymają rekompensaty za lata pracy, które spędzili w PGR-ach, sięgając po zasoby Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i ziemię, która tam jest. To jest tylko kwestia przelicznika lat na ilość hektarów, które się za to otrzyma. Uważamy to za konieczną sprawiedliwość dziejową" - wyjaśnił Ziętek.

Autorem omówionego wyżej programu jest lider lubuskiej listy kandydatów do Sejmu Leon Żero (przedsiębiorca prowadzący zajazd w Skwierzynie niedaleko Gorzowa). Obok Żero podczas konferencji prasowej w Gorzowie zaprezentowano czworo innych kandydatów do Sejmu: drugiego na liście Edmunda Kotlarskiego, Krzysztofa Maika, Andrzeja Kruszewskiego i Sylwię Melską. (PAP)

mmd/ la/ gma/

bEhDxjdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)