Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces
02.03.2009 13:25

Lubuskie: Ruszył proces oskarżonego o zabójstwa na plebaniach

(dochodzi inf. o odwołaniu przez oskarżonego wyjaśnień ze śledztwa)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o odwołaniu przez oskarżonego wyjaśnień ze śledztwa)

2.3.Gorzów Wlkp. (PAP) - Proces Marcina M., oskarżonego o zabójstwo gospodyni na plebanii w Ciosańcu (Lubuskie) oraz zabójstwo księdza i jego gospodyni w Serbach (Dolnośląskie) rozpoczął się w poniedziałek przed zielonogórskim sądem okręgowym.

25-letniemu mężczyźnie zarzucono zabójstwo z pobudek zasługujących na szczególne potępienie. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. W śledztwie Marcin M. mówił, że zabijał z nienawiści do księży katolickich.

W poniedziałek, po odczytaniu aktu oskarżenia, Marcin M. odwołał swe wcześniejsze wyjaśnienia. Zaprzeczył, by dokonał zabójstw i skorzystał z prawa rezygnacji ze składania wyjaśnień. Odmówił także udzielania odpowiedzi na pytania sądu.

11 stycznia ubiegłego roku, w Ciosańcu niedaleko Sławy (Lubuskie) Marcin M. miał zabić siekierą gospodynię księdza i ukraść rzeczy o wartości ponad tysiąca złotych.

Do kolejnych dwóch zbrodni doszło następnego dnia w Serbach. Sprawca zabił tam księdza i jego gospodynię. Także splądrował plebanię, a z miejsca zbrodni odjechał samochodem zabitego księdza.

Spalony wrak auta znaleziono kilka dni później niedaleko Krosna Odrzańskiego (Lubuskie). Marcina M. zatrzymała przypadkiem, podczas rutynowej kontroli, niemiecka policja.

Przeprowadzone badania biegłych psychiatrów wykluczyły, by mężczyzna w chwili popełniania zbrodni miał ograniczoną świadomość bądź cierpiał na jakąś chorobę psychiczną. Biegli uznali, że oskarżony może normalnie stanąć przed sądem. (PAP)

mmd/ pz/ jbr/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz