Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Słubicko-frankfurcka akcja "Aktywny Kalendarz Adwentowy 2013"

0
Podziel się:

Pod hasłem "Aktywny Kalendarz Adwentowy" od 1 do 24 grudnia br.
codziennie jedna instytucja w Słubicach (Lubuskie) i we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy) będzie
zapraszać wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach.

bEstfNdx

Pod hasłem "Aktywny Kalendarz Adwentowy" od 1 do 24 grudnia br. codziennie jedna instytucja w Słubicach (Lubuskie) i we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy) będzie zapraszać wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach.

Jak poinformowała PAP Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum, dzięki tej inicjatywie mieszkańcy obu miast będą mieli okazję poznać lub zwiedzić instytucje z obszaru kulturalnego, socjalnego czy też handlu.

"Inicjatywa, która już od kilku lat była realizowana tylko we Frankfurcie w tym roku po raz drugi będzie przeprowadzana we współpracy z różnymi instytucjami ze Słubic, ku wielkiej radości organizatorów" - powiedziała PAP Bielewicz-Polakowska.

bEstfNdz

W tym roku pierwsze i ostatnie spotkanie odbędzie się w Słubicach. 1 grudnia w budynku Collegium Polonicum przy udziale Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej z Frankfurtu odbędzie się uroczyste otwarcie inicjatywy "Aktywnego Kalendarza Adwentowego 2013" wraz z prezentacją pozostałych 23 spotkań. A 24 grudnia zaplanowana jest uroczysta pasterka w parafii pw. Ducha Świętego, na zakończenie Adwentu i rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia.

Wiele atrakcji przygotowały też inne instytucje ze Słubic. W Szkole Muzycznej będzie można oglądnąć przedstawienie teatralno-muzyczne. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprosi do wspólnej zabawy w tworzenie kartek świątecznych. Katolickie Centrum Studenckie będzie świętowało w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego jubileusz 100-lecia polsko-niemieckiej historii, która odegrała się w budynku dzisiejszego Duszpasterstwa Akademickiego "Parakletos".

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice przygotuje "Warsztaty świąteczne bez granic", w czasie których będą wspólnie wykonane ozdoby świąteczne i ozdabiane pierniki. Natomiast na krótko przed świętami Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zorganizuje koncert lokalnych artystów "Preludium Bożonarodzeniowe".

We Frankfurcie nad Odrą zapraszają między innymi: Muzeum Viadriny i Kleista, Studio radiowe rbb, Dom sztuki, Jarmark Bożonarodzeniowy, Stowarzyszenie Teatr w szopie czy też jedno z centrów handlowych, w którym pracownicy centrum wolontariatu i caritas zaproponują nieodpłatne pakowanie prezentów.

bEstfNdF

Udział we wszystkich adwentowych wydarzeniach po obu stronach Odry będzie bezpłatny. (PAP)

mmd/ jbr/

bEstfNea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)