Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Stabilizuje się sytuacja na Nysie Łużyckiej i Bobrze

0
Podziel się:

W woj. lubuskim sytuacja powodziowa na Nysie Łużyckiej i Bobrze
jest stabilna, stan wód regularnie się obniża - poinformowała PAP rzecznik wojewody lubuskiego
Urszula Śliwińska-Misiak.

W woj. lubuskim sytuacja powodziowa na Nysie Łużyckiej i Bobrze jest stabilna, stan wód regularnie się obniża - poinformowała PAP rzecznik wojewody lubuskiego Urszula Śliwińska-Misiak.

Nysa i Bóbr przekraczają jeszcze stany ostrzegawcze, ale szybko opadają - po kilkadziesiąt centymetrów na dobę. Pogotowie przeciwpowodziowe nadal obowiązuje w powiatach: krośnieńskim, żagańskim i zielonogórskim.

Zagrożenie było następstwem przemieszczania się fal powodziowych, które powstały w wyniku intensywnych opadów deszczu w południowo-zachodniej części kraju.

Odra, do której wpadają Nysa i Bóbr, przekracza poziomy alarmowe na wszystkich lubuskich wodowskazach, ale ilość wody, która spłynęła do tej rzeki, nie powinna wywołać powodzi i uciążliwych podtopień.

"Poziom wody na Odrze nieznacznie się podnosi, jednak nie stanowi ona zagrożenia" - powiedziała PAP rzecznik.

Obecnie na terenach dotkniętych podtopieniami ze strony Nysy i Bobru oraz ich dopływów prowadzone są prace porządkowe oraz dezynfekcja. Trwa pompowanie wody z piwnic zalanych budynków. Ujęcia wody pitnej i oczyszczalnie ścieków funkcjonują bez zakłóceń. (PAP)

mmd/ abr/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)